10 MB yer kaplayan Spotify Lite kullanıma sunuldu

Mayıs ayında, Spotify’ın daha az yer kaplayan ve düşük sistem ihtiyaçlarına gereksinim duyan uygulaması Spotify Lite, beta sürümü olarak kullanıcılara sunulmuştu. Artık de Spotify, Spotify Lite uygulamasını tam sürüm olarak kullanıcılara sundu. Bu sayede telefonu yeteri kadar yüksek donanıma sahip olmayan kullanıcılar, Spotify’ı daha güzel bir tecrübe ile birlikte kullanabilecek.

Spotify Lite neler sunuyor?

Spotify’ın Lite sürümü, bilhassa güçsüz telefona sahip olan kullanıcıları maksat alıyor. Bunun yanı sıra telefonda depolama sıkıntısı yaşayan kullanıcılar için de, 10 MB yer kaplaması sayesinde, bir avantaj sağlayacak. Ayrıyeten kullanıcıların internet tarafında da önemli derecede tasarruf edeceği söyleniyor.

Tabii düşük sistem ihtiyaçlarına gereksinim duyması uygulamanın fonksiyonelliğinin de önemli derecede azalması manasına gelmiyor. Spotify’ın olağan sürümündeki tüm özellikler Lite sürümünde de kullanılabilecek. Lakin bu özelliklerin farklı bir tasarım ile bizleri karşıladığını görüyoruz. Lite, olağan Spotify’a nazaran daha sade ve kolay kullanışlı bir tasarım anlayışı ile geliyor.

Spotify Lite ülkemizde şimdi kullanıma sunulmuş değil. Lakin kısa bir mühlet içerisinde ülkemizdeki kullanıcılar için de kullanıma sunulması bekleniyor. Uygulama ülkemizde kullanıma sunulduğunda bu link üzerinden indirebilirsiniz.

Uygulamanın yayınlandığı ülkeler şu formda sıralanıyor:

Brezilya, Kanada, Meksika, Arjantin, Peru, Şili, Kolombiya, Bolivya, Kosta Rika, Dominik Cumhuriyeti, Ekvador, El Salvador, Guatemala, Honduras, Nikaragua, Panama, Paraguay, Uruguay, Suudi Arabistan, Mısır, Cezayir, Lübnan, Fas, Tunus, Umman, Ürdün, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, Katar, Güney Afrika, Endonezya, Filipinler, Vietnam, Malezya ve Hindistan.

Başa dön tuşu