16 yaşındaki genç PUBG oynarken kalp krizi geçirdi

PUBG her geçen gün farklı bir haberle gündeme geliyor. Hem mobilden hem de bilgisayar ve konsol üzerinden oynanabilen oyunun severleri giderek çoğalıyor. Dünyanın dört bir yanında oynanan oyun için kimi vakitte yasaklama haberleri de geliyor. Boşanmalara bile sebep olan oyun bu defa acı bir olayla gündeme geldi. 16 yaşındaki genç PUBG Mobile oynarken kalp krizi geçirdi.

PUBG Mobile oynarken kalp krizi geçirdi

Hindistan’daki Madhya Pradesh kasabasında bir genç cep telefonuyla 6 saat boyunca PUBG Mobile oynadıktan sonra kalp krizi geçirdi. Gencin babası Harun Rashid Quereshi yaptığı açıklamada oğlunun cep telefonuyla oyun oynarken bir anda kalp krizi geçirdiğini doğruladı.

Olay 28 Mayıs günü meydana geldi. PUBG Mobile oynayan genç öğle yemeğinden sonra oyunu oynamaya başladı. Gencin kız kardeşi de yaptığı açıklamada ağabeyinin ‘Patlamayı yap’ diye bağırdığını ve sonrasında kulağındaki kulaklığı ve elindeki telefonu atıp ağlamaya başladığını söyledi. Ayrıyeten ağabeyinin ‘Seninle bir daha oynamayaacağım. Beni kaybettin’ dediğini de belirtti.

Acilen hastaneye kaldırılan Furkan isimli genç ile ilgili açıklama yapan tabip da gencin hastaneye getirildiğinde nabzının olmadığını, ellerinden geleni yaptıklarını söyledi. Tabip ayrıyeten, oyundaki heyecana ve adrenaline bağlı olarak taşikardi yaşanabileceğini bunun da kalp durmasına neden olabileceğini açıkladı.

Furkan’ın bir öteki kardeşi de ağabeyinin günde 18 saate kadar bu oyunu oynadığını söyledi.

Başa dön tuşu