Google Chrome yeni bir özellik kazandı

Birkaç gün evvel, Android için Google Chrome Tarayıcı uygulamasının karanlık mod ve şifre üreticisi özelliği bulunan 75. sürüm güncellemesinden bahsetmiştik. Beta güncellemesi ile yeni bir özellik daha eklenmiş oldu.

Google Chrome karanlık mod özelliği gelişiyor

Chrome’da yer alan Işık Modu, Pil Tasarrufu’nun açık olup olmamasına bakılmaksızın her vakit siyah metni beyaz art planda tutuyor ve Koyu Mod’da her vakit siyah bir art plan üzerinde beyaz metin bulunuyor.

Chromium Blog’a nazaran Android için Chrome Tarayıcı’nın beta sürümü için yeni bir güncelleme yayınlandı. Bir web sayfasının birtakım kısımlarının siz aşağı yanlışsız kaydırana kadar yüklenmemesi olarak isimlendirilen “lazy load” özelliği farklı bir şekile dönüştürüldü. Google,  bu özelliği açılan sayfada görünen içeriğin bitimine yada kaydırılma hareketini algılayacak ve aşağı hakikat kaydırmada geri kalan içeriği otomatik olarak indirecek. Bu sayede kullanıcı sayfanın geri kalanının yüklenmesini beklemeyecek ve akışkan bir halde görüntülemeye devam edecek.

Güncelleştirmenin bir kesimi olan birtakım yeni özellikler de var. Tarayıcı için karanlık mod faal olduğu sürece görüntülenen sitenin karanlık mod yapısı yükleniyor. Chrome’daki sekmeler sayfasının sağ üst köşesinde Google profil fotoğrafınızın olduğu bir daire içinde gösterilecek.

Başa dön tuşu