5G kullanıcılarının sayısı hızla artıyor!

5G teknolojisi dünyanın birçok noktasında ve ülkemizde şimdi kullanıma sunulmamışken, Güney Kore’de geçtiğimiz aylarda etkin olarak kullanılmaya başlandı. Güney Kore Bilim ve Teknoloji Bakanlığı tarafından birinci bilgiler açıklandı.

10 Haziran itibariyle ülkede 1 milyondan fazla 5G abonesinin olduğu belirtiliyor. 1 milyon aboneye 69 günde ulaşıldı. 3 Nisan itibariyle ülkede kullanıma sunulan 5G teknolojisine her gün yaklaşık 17 bin abonenin geçiş yaptığı belirtiliyor.

Güney Kore’de 5G kullanıcı sayısı 1 milyonu geçti!

5G abonelerinin yüzde 40’lık bölümünü SK Telecom elinde bulundururken, Korea Telecom ve LG Uplus yüzde 30’luk hisseye sahip. 5G teknolojisinin kullanıma sunulmasının LG Uplus’ın abone sayısına yüzde 20 katkı sağladığı belirtiliyor.

Tahmin edilebileceği üzere şu anda ülkenin tamamında 5G teknolojisi sunulmuyor. Lakin, sınırlı kapsama alanına rağmen abone sayısı her geçen gün artıyor. Abone sayısında önemli bir artış yakalanmasında, her üç telefon operatörünün Galaxy S10 5G ve LG V50 ThinQ 5G modellerinin özel kampanyalar ile kullanıcılara sunulmasının büyük katkısı var.

Başa dön tuşu