iOS 13 önemli bir soruna parmak basacak!

Özellikle iPhone kullanıcıları batarya tarafında epey değerli meseleler yaşamakta. Her güncelleme ile birlikte batarya stabilizasyonunu bir adım ileriye taşımayı hedefleyen Apple, iOS 13 ile birlikte bu mevzuda değerli bir adım daha attı! iOS 13 batarya sorununa karşı değerli bir yenilikle geliyor.

iOS 13 batarya sıkıntısına karşı değerli yenilikle geliyor!

iOS 13 ile birlikte gelen yeni özellikler, kullanıcılar tarafından epey olumlu karşılandı. Bilhassa karanlık mod takviyesi pek çok kişi için epeyce kıymetli bir özellik. Bununla birlikte isminden çok kelam edilmese de, oldukça işlevsel değerli yenilikler de bulunuyor.

Adından çok kelam edilmeyen yeniliklerden birisi de ‘optimize edilmiş şarj‘ özelliği. Bu özelliğin fonksiyonel bir hale gelmesi için telefonunuz yapay zeka ve makine öğreniminden faal bir formda faydalanıyor.

Yeni özelliğin aktif edilmesi durumunda kullanıcının aktiviteleri tertipli bir biçimde izlenip, ortalama bir bilgi oluşturuluyor. Bu basamaktan sonra yeterli veri toplanınca telefon, batarya ile ilgili süreçleri kendi içinde ayarlayıp, ömrünün uzatılmasını sağlıyor.

Başa dön tuşu