LG’den yeni bir telefon patenti daha

LG, uzun müddettir farklı patentlerle gündeme gelmeye devam ediyor. Türk Patent Enstitüsü’nün onayladığı yeni LG delikli ekranlı telefon patenti ortaya çıktı.

LG delikli ekranlı telefon patenti ortaya çıktı!

LG sık sık patent sızıntılarıyla gündeme gelen bir firma olmaya devam ediyor. Katlanabilir telefon, bükülebilir esnek ekran ve öbür patentlerinin akabinde yeni bir patent daha sızdırıldı.

Samsung’un delikli ekran dizaynına benzeyen yeni bir dizaynla ortaya çıkan patent, şirketin V40 ThinQ modelindeki art kasa tasarımı ile de hayli emsal.

Bu yeni telefon tasarımı patentinin her ne kadar geç olduğu düşünülse de şirketin önümüzdeki devirlerde delikli ekran ile karşımıza çıkma ihtimalini yükseltiyor.

Ayrıca telefonun art kasasındaki V40 ThingQ gibisi kamera kurulumu ve parmak izi okuyucusu da, LG’nin ekran altı parmak izi okuyucusunu benimseme konusunda çok istekli olmadığını gösteriyor.

Patent müracaatının netleştirilmesi için Türk Patent Enstitüsü’nün kamuya açık veritabanı üzerinden de araştırma yaptık ancak net bir bilgiye erişemedik.

Muhtemelen şirket, yeni patentin duyulmasını istemeyerek bilinmeyen kalmasını talep etti. Zira yeni olarak isimlendirilen bu telefon tasarımı patenti, şirketin sahiden devrin epeyce gerisinden gittiğinin en büyük göstergesi olarak karşımıza çıkıyor.

Başa dön tuşu