AKG’den Apple AirPods’a yeni rakip

Tam kablosuz kulaklık pazarına yeni markalar girdikçe, rekabetin de ısınmaya başladığını söyleyebiliriz. Son gelişmelere nazaran Samsung’un sahibi olduğu AKG tam kablosuz kulaklık pazarına giriş yapıyor.

AKG tam kablosuz kulaklık pazarına giriş yapıyor!

XDA tarafından fark edilen ayrıntı, Samsung SmartThings uygulamasında ortaya çıktı. Uygulamada beliren üç yeni AKG kulaklıktan ikisi kulak üstü kulaklık iken, birisi ise tam kablosuz kulaklık olarak gözükmekte.

Henüz AKG tarafından duyurulmayan kulak üstü kulaklıklar Y400 ve Y600 model numarası ile listelenirken, kablosuz kulaklık ise N400 olarak listelenmiş. AKG’nin yeni kablosuz kulaklık dizaynına baktığımızda Apple AirPods‘a direkt bir rakip olmasa da, fiyatlandırma açısından rakip olacağı düşünülmekte.

Şirketin bu model için üst seviye ses kalitesine odaklanacağı ve üstünde dokunmatik bir denetim paneli barındıracağı varsayım ediliyor. Bununla birlikte az evvel de söylediğimiz üzere bu özellikler, yüksek fiyatlandırmayı da beraberinde getirecektir.

AKG’nin yeni eserlerini ne zaman tanıtacağı şu an için bilinmiyor. Pekala siz eserin tasarımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce şirket bu piyasada başarılı olabilir mi?

Başa dön tuşu