Akıllı saat ve akıllı bileklik almak için 5 neden!

Günlük hayatınızda pek çok noktada sizlere yardımcı olabilecek akıllı saat ve akıllı bileklik modelleri, dünya çapında milyonlarca kişi tarafından tercih edilmekte. Pekala bu eserler size hangi konularda yardımcı olabilir? İşte bu eserleri tercih etmeniz için 5 neden.

Akıllı saat ve akıllı bileklik almak için 5 neden!

Akıllı telefon bölümünde olduğu üzere giyilebilir eserlerde de epey sıkı bir rekabet bulunuyor. Apple, Samsung, Huawei, Xiaomi, Fitbit üzere markaların iddialı ürünlerle tüketici karşısına çıktığı kesim, fiyat olarak da epeyce geniş bir aralığa sahip.

Spor ve aktivite takibi ile zinde kalın!

Giyilebilir eserlerin bu kadar geniş bir kitleye yayılmasında en kıymetli rol oynayan etkenlerden birisi, hiç elbet spor ve aktivite takibi oluyor. Bugün çabucak hemen bütün akıllı saat ve bileklikler, dahili olarak adım sayar ile gelmekte. Bununla birlikte bilhassa spor takibine odaklanan modeller, pek çok spor çeşidinin takibini sürdürebilmenize imkan sağlıyor. Birtakım modellerde bu özellik daha da ileriye gidip, yaptığınız hareketlerin doğruluğunu size bildirebiliyor.

Nabız ve kalp sıhhati takibi ile sıhhatinizi koruyun!

Gelişen sensörlerle birlikte akıllı bileklik ve saatler, çok küçük hata payları ile nabzınızı sistemli bir halde ölçüp gün içinde ayrıntılı bir grafikle sunabiliyor. Özellikle Apple Watch 4 modeliyle çok ses getiren EKG özelliği, birtakım kalp sıhhati sıkıntılarına ön teşhis koyup sizi uyarabiliyor. Giyilebilir teknoloji eserlerinin geniş bir yaş kitlesine hitap etmesindeki en büyük nedenlerden birisi de, modellerin sıhhat takibi açısından üst yaş grubuna kıymetli katkıları olmasından kaynaklanıyor.

Uykunuzu takip edin!

Satışta olan pek çok saat ve bileklik modeli, uyku takibi takviyesine de sahip. Bu dayanakla birlikte gün içinde ne kadar uyuduğunuzu, bu uykunun ne kadarının derin ve ne kadarının hafif olduğunu öğrenme fırsatına sahip oluyorsunuz. Nabız takibi özelliği ile birlikte uyku sırasında nabzınızın nasıl bir hareket içinde olduğunu da öğrenebilirsiniz.

Bildirimleri görüntüleyin hatta davet yapın!

Şu an satın alacağınız pek çok akıllı saat ve bileklik modeli, sizi gelen bildirimlere karşı uyarıyor. Ekrana sahip olan bileklik ve saat modelleri bunu ekran üzerinden yaparken, ekrana sahip olmayan modeller ise titreşim aracılığı ile sizi haberdar ediyor. Kimi saat modelleri sizlere hazır taslaklar yahut klavye üzerinden yanıt verme imkanı sunabiliyor. Ayrıyeten gelen aramalardan da haberdar olma, reddetme ve hatta kimi modellerde cevaplayıp saat üzerinden konuşma imkanına bile sahip olabiliyorsunuz.

Uygulamalardan faydalanın!

Akıllı saat modellerinin ekranlarının süratle büyümesi ile, pek çok uygulamanın kullanımı için de hayli elverişli bir durum almış oldular. Bu noktada akıllı saatiniz ile hava durumunu takip edebilir, hesap makinesi kullanabilir, ses kaydı alabilir, hatırlatma ve notlarınızı görüntüleyebilir, galeriye göz atabilir, video izleyebilir hatta Spotify müziklerinizi bile yönetebilirsiniz.

Her akıllı saat modelinin kullandığı işletim sisteminin farklı olduğunu ve hepsinin bu dayanaklara sahip olmadığını belirtelim. Bu nedenle yapacağınız alışverişlerde alacağınız modelin ne üzere imkanları sunduğunu da önden araştırmanızı tavsiye ederim.

Başa dön tuşu