Android Auto karanlık mod ile yeni arayüzüne kavuştu

Google I/O 2019 etkinliğinde Android Auto için birtakım yeniliklerin duyurusu yapılmıştı. Bir müddettir beklenen güncelleme ile Android Auto karanlık mod dayanaklı yeni arayüzüne kavuştu.

Android Auto karanlık mod dayanaklı yeni arayüzüne kavuştu!

Kullanıcılar tarafından daha sezgisel ve daha az dokunma gerektiren bir arayüz talebine karşı geliştirilen yeni arayüz, beklendiği üzere daha basit ve işlevsel bir kullanım sunuyor. Bununla birlikte karanlık mod dayanağına de kavuşan arayüz sonunda kullanıma sunuldu.

Yeni arayüz ne çeşit yenilikler sunmakta?

Yenilenen dizaynıyla birlikte Android Auto, en başta karanlık mod dayanağına kavuşuyor. Bununla birlikte ekranın en altına eklenen gezinti çubuğu ile birlikte bilgi sistemini çok daha kolay bir formda denetim etmeniz mümkün hale geliyor. Bilhassa sürüş sırasında bunun hayli kıymetli bir kriter olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıyeten ekranda bulunan ana ekran tuşunun sola taşınması ile birlikte daha süratli bir erişim sağlanması mümkün oluyor.

Auto Eser Müdürü Rod Lopez, daha evvel yaptığı açıklamada yenilenen dizaynın yolda daha hızlı olmanıza katkı sunacağını tabir etmişti. Güncelleme ile kullanıma sunulan yeni arayüze şu anda ulaşamıyorsanız, biraz daha beklemeniz gerekebilir.

Başa dön tuşu