Android için YouTube güncellendi

Android için Youtube, telif hakları revizyonlarından sonra yapılan yeni bir atılım ile birlikte güncellendi. Geçtiğimiz günlerde, Android üzerinde yorumları gizleme özelliği varsayılan bir ayar olarak hizmete sunulmuştu. Bunun dışında, YouTube TV platformu da yeni bir kullanıcı arayüzü ile değiştirilmişti.

Android için YouTube filtreleme sistemini değiştirdi

Ekranın üst kısmında görünen hap halindeki simgeler, ana sayfada görünen görüntüleri mevzulara nazaran filtrelenmesine imkan sağlar. Bu bağlamda YouTube, mevcut platformları üzerinde ağır bir formda çalışmasına karşın Android uygulamasını ihmal etmedi. Bundan bu türlü YouTube, kendisinin dayattığı tercihlere nazaran değil kullanıcıların tercihlerini baz alarak görüntü önermelerinde bulunacak.

En çok ilgi duyduğunuz ve dolayısı ile sizin profiliniz için geçerli olan en tanınan kategorilerin görüntüleri, ana sayfanızda belirecek. Aslında geçen ay Google tarafından duyurulan bu özellik, bugünden itibaren bütün kullanıcılara sunulacak. Bu özellik, YouTube’un teklif algoritmalarından bıkmış olanlar için güzel bir özellik olacaktır.

Örneğin, yeni bir hobi keşfetmiş ve bu hususta elinden geldiğince birçok bilgi edinmek isteyen biri için bu sistem faydalı olabilir. Videoları bu yeni hobiye nazaran filtrelemek, yanlışsız mevzuyu aramaya gerek kalmadan, mevzuyla ilgili bir dizi görüntüye ulaşmayı basitçe sağlayabilir.

İlgili sistem, hem premium sahibi olanlar hem de premium sahibi olmayanlar için açık. Birinci olarak Kuzey Amerika ve Avrupa bölgesinde yayılan güncelleme, sırayla, öbür bölgelere de gelecek.

Başa dön tuşu