Android kullanıcılarına Google Photos adına müjde

Google Photos yüz tanıma sistemi tekrar gözden geçiriliyor. Zira uygulamanın eser geliştirme konusundaki baş sorumlusu David Lieb, kendi Twitter hesabından Photos kullanıcıları ile mesajlaştı. Lieb, adeta bir tartışma platformu kurarak Google’ı takip edenler ile birlikte fikir alışverişlerinde bulundu.

Google Photos yüz tanıma uygulaması güncellenecek

Tecrübeli yönetici, kendi bildiri panosu aracılığı ile, insanlara ilgili uygulamada hangi yeni özellikleri görmek istiyorsunuz diye sordu. Baş sorumlu, ayrıyeten, şayet göze çarpan yanılgılar varsa ve performans iyileştirmelerinin yapılması gerekiyorsa bunun açıkça lisana getirilmesini istedi.

En dikkat çeken konuşmalardan biri, Google Photos’un yüz tanıma modülünün konuşulduğu konuydu. Lieb, bir kullanıcının yüz tanıma konsepti hakkında verdiği bir teklife yanıt olarak şunu söyledi: “Uygulamamız, kullanıcılarımıza daha özgür bir platform açacak zira sistemimizin tanımadığı yüzleri, bundan bu türlü, siz etiketleyebileceksiniz.

Ürün sorumlusunun yaptığı bir başka açıklamaya nazaran şu an internet üzerinden kullanılabilen kimi özellikler, Android versiyonuna eklenecek. Yakında, taşınabilir aygıtınıza yeni yüklenen fotoğrafları arayabilecek ve vakit damgalarını düzenleyebileceksiniz. Android versiyonu için geçerli olan bu yenilikler, halihazırda iOS ve internet sürümünde mevcut. Lieb, buna ek olarak, albümde bulunan imajları silme özelliğini de getireceklerini açıkladı.

Yeni özelliklerin ne vakit geleceği şimdi belirli değil.

Başa dön tuşu