LG G7 ThinQ için Android Pie yayınlandı!

LG geçen yıl birden fazla amiral gemisi duyurdu. Bunlardan birisi de, çentikli ekranı, çift kamerası ve yapay zeka takviyesi üzere dikkat cazibeli özellikleri ile LG G serisinin evvelki modellerine kıyasla baştan aşağı yenilenen LG G7 ThinQ oldu.

Bu modeli kısaca hatırlamak gerekirse, 6.1 inç büyüklüğünde 1440 x 3120 piksel çözünürlük sunan IPS ekranın yer aldığı G7 ThinQ10 nm fabrikasyon süreci ile üretilen Qualcomm Snapdragon 845 işlemciye mesken sahipliği yapıyor.

LG G7 ThinQ Android Pie güncellemesi çıktı!

LG G7 ThinQ modelinin Android Pie güncellemesini almasının üzerinden altı ay geçti. Ocak ayında şirketin ana vatanı Güney Kore’de güncelleme yayınlanırken, o günden bu yana başka ülkelerdeki kullanıcılar güncelleme bekliyor.

Altı aylık bir bekleyişin akabinde nihayet müjdeli haber geldi. Polonya, İtalya ve İngiltere’deki LG G7 kullanıcıları Android Pie güncellemesini almaya başladığını duyurdu. LG’nin Android Pie güncellemesinde kullanıcı arayüzü değişmiyor.

Bu nedenle güncelleme aslında sistemin art planını yenilemiş olacak. 1.4 GB boyutundaki güncelleme, Mayıs 2019 güvenlik yamalarını LG G7 ile buluşturuyor.

Başa dön tuşu