Android’den iPhone’a Rehber Aktarma Nasıl Yapılır?

Android’den iPhone’a rehber aktarma işlemi için hangi adımların uygulanması gerekiyor? Bu sorunun yanıtını merak eden akıllı telefon kullanıcıları için oldukça detaylı bir rehber hazırladık. Hazırladığımız rehbere göz atarak söz konusu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer yeni bir cihaz aldıysanız ve tamamı ile farklı bir platforma geçtiyseniz, cihazlar arasında veri aktarımının normalden daha karmaşık olduğunu fark etmişsinizdir. Bu noktada Android cihazınızdan iPhone’unuza rehberinizi nasıl aktaracağınızdan emin değilseniz, doğru yerdesiniz.

Daha öncesinde Android bir cihaz kullanıyorsanız, halihazırda kullandığınız bir Gmail hesabının da olduğunu varsayıyoruz. Bu hesaptan yardım alarak kolay ve zahmetsiz bir şekilde rehber yedekleme işlemini gerçekleştirebilir ve kişilerinizin tamamını yeni akıllı telefonunuza aktarabilirsiniz.

Sizler için hazırladığımız bu rehberde Android cihazdaki rehberi iPhone’a taşıma yöntemleri ile karşınızdayız. Başlamadan önce iki cihazın yanınızda olduğundan, her iki cihazın da internete bağlı olduğundan emin olun. Eğer hazır hissediyorsanız, rehberimize geçebiliriz.

Android’den iPhone’a Rehber Aktarma Adımları Neler?

 • Android telefonunuzdaki Ayarlar uygulamasına girin
 • Hesaplar sekmesine tıklayın.
 • Google hesabınızın üzerine basın.
 • Eğer açık değilse, Kişiler senkronizasyonunu aktif hale getirin.
 • Yüklenmesi birkaç dakika alacak.
 • iPhone’unuzdaki Ayarlar uygulamasını açın.
 • Kişiler sekmesine tıklayın.
 • Hesaplar butonuna basın.
 • Hesap Ekle butonuna dokunun.
 • Android cihazınızdaki Gmail hesabı ile giriş yapın.
 • Oturum açma sırasında Rehber seçeneğinin aktif olduğundan emin olun.

Android işletim sistemine sahip olan akıllı telefonunuzda yer alan rehberinizi iPhone’unuza aktarabilmeniz mümkün. Peki, iki cihaz arasında rehber aktarımı yapmak için hangi adımların uygulanması gerekiyor? Bazı adımları sırası ile uygulamanız durumunda aktarma işlemini başarılı bir şekilde tamamlarsınız.

Android işletim sistemli akıllı telefonunuzun Ayarlar uygulamasını görüntüleyin. Ayarlar sayfasında yer alan Hesaplar sekmesine dokunun. Bu işlemin hemen ardından Google hesabınızın üzerine basın. Eğer açık değilse, Kişiler senkronizasyonunu aktif hale getirin. Bu işlem birkaç dakika sürebilir.

iPhone’unuzda bulunan Ayarlar uygulamasına girin. Hemen ardından Kişiler sekmesine dokunun. Daha sonra Hesaplar butonuna basın. Bir sonraki aşamada “Hesap Ekle” seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Bunu yaptıktan sonra Android işletim sistemine sahip olan akıllı telefonunuzdaki Gmail hesabı ile giriş yapın.

Oturum açma esnasında Rehber seçeneğini aktif olduğundan emin olmalısınız. İşlem tamamlandığı takdirde aktarma süreci başarılı bir şekilde gerçekleşecek.

Hemen yukarıdaki yöntemden faydalanarak genellikle kayıpsız bir şekilde rehber aktarımı yapmanız mümkün olacak. Tabii alternatif olarak kullanabileceğiniz yöntemlerden birisi de SIM Kart ancak SIM Kart yerine, geldiğimiz çağı da göz önüne alarak, rehberi bulutta yedeklemek ve saklamak en iyi çözüm olacaktır.

Nitekim SIM Kart’ınız bozulursa, değişmek zorunda kalırsa ve benzeri durumlarda rehberinizi kaybetmeniz olası bir durumdur. Bu da pek çoğumuzun istemeyeceği bir durum olduğu için bulut depolama teknolojilerine güvenmemiz faydalı olacaktır.

Android Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır?
NASIL YAPILIR

Android Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır?

Android’de rehber yedekleme işlemi için hangi adımları uygulamak gerekiyor? Bilmeniz gereken ilk şey, yedekleme işleminin sandığınızdan çok daha basit olduğudur.

Sıkça Sorulan Sorular

Rehber aktarma ile ilgili merak edilen soruları yanıtlayacağız.

iPhone Rehber Aktarma Nasıl Yapılır?

SIM karta kaydettiğiniz kişileri iPhone’a aktarmak için öncelikle cihazın ayarlar sayfasını görüntüleyin ve ardından Kişiler kategorisine girin. Bir sonraki adımda “SIM’deki Kişileri Aktar” seçeneğini seçin. SIM karttaki kişileri aktarmak istediğiniz yeri belirleyin. İşlem tamamlandığında kişiler, iPhone’un rehberine aktarılmış olacaktır olacaktır.

Telefon Rehberi Nasıl Aktarılır?

Android telefonda SIM karttaki kişileri rehbere aktarmak için rehberi açın ve “Düzelt ve yönet” seçeneğini seçin ve ardından “SIM’den içe aktar” yazısına dokunun. iPhone’da bu işlem için ayarlardan Kişiler kategorisine girin. “SIM’deki Kişileri Aktar” seçeneğine basın. Son olarak kişileri aktarmak istediğiniz yeri seçin.

Rehber SIM’e Nasıl Aktarılır?

Rehberi SIM’e karta aktarmak için ilk olarak Kişiler uygulamasını açın. Üç nokta simgesine basın ve ardından “Kişileri Yönet” seçeneğini seçin. Bir sonraki adımda “Kişileri Dışa Aktar” yazısına dokunun. Son olarak “SIM” seçeneğine basın.

iPhone'da Kişileri Dışa Aktarma Nasıl Yapılır?
NASIL YAPILIR

iPhone’da Kişileri Dışa Aktarma Nasıl Yapılır?

iPhone, kişileri aktarma işleminin çok kolay bir şekilde yapılabilmesine olanak tanıyor. iOS işletim sistemine sahip olan akıllı telefonunuz üzerinden kişi listesini çok basit bir şekilde aktarabilirsiniz.

Peki siz bu rehberde yer alan bilgiler hakkında ne düşünüyorsunuz? Buradaki bilgileri kullanarak rehberinizi başarılı bir şekilde taşıyabildiniz mi? Bu konu hakkındaki görüşlerinizi hemen aşağıda yer alan yorumlar sekmesinden bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Başa dön tuşu