App Store hücresel veri limiti için sürpriz karar!

Apple kullanıcılardan gelen ağır talebin akabinde, geçtiğimiz günlerde App Store hücresel veri limitini 150 MB’dan 200 MB sonuna yükseltmişti. Bu limit birtakım kullanıcılar için uygun bir halde yorumlanırken kimileri için ise hala yetersiz olarak değerlendirilmişti. Apple, iOS 13 ile birlikte bu mevzuda sürpriz bir adım atacak.

App Store hücresel data limiti iOS 13 ile birlikte kaldırılıyor!

9to5Mac yaptığı haberde iOS 13 sürümüne ilişkin geliştirici Beta sürümünün, App Store hücresel bilgi limitini kaldırma imkanı sunduğunu belirtiyor. Yayınlanan ekran imajına nazaran, uygulama indirirken kullanabileceğiniz üç farklı seçenek bulunuyor.

Yeni sürüm ile birlikte uygulama indirmeden evvel belirli koşullarda ne yapılabileceğini seçme imkanına sahip olacaksınız. Birinci seçenek uygulamanın boyutuna bakmaksızın indirmenizi sağlayacak ‘Her vakit müsaade ver‘ seçeneği. Pek çok kişinin uzun müddettir beklediği özelliğin bu olduğunu söyleyebiliriz. Bilhassa hücresel data istikametinde sorun yaşamayan bireyler bu ayarı görmek istiyordu.

Bununla birlikte şayet çok çok yüksek bir taşınabilir ağ paketiniz bulunmuyorsa, ‘200 MB’dan yüksekse sor‘ seçeneğini de seçebilirsiniz. Bu seçenekte 200 MB altında taşınabilir data otomatik olarak kullanılır, uygulamanın boyutu daha yüksek ise onay alarak devam edilir.

En alttaki ‘Önce sor‘ seçeneği ise, hücresel data paketinizi korumaya yönelik bir ayar. Uygulamanın boyutuna bakılmaksızın hücresel datadan indirme yapmadan evvel onay alan bu seçenek, muhtemel aşımları da engellemek yönünde yardımcı olabilir.

Başa dön tuşu