App Store’da kullanıcıları mutlu edecek karar!

Apple’ın WWDC 2019 aktifliği 3-7 Haziran tarihleri ortasında Amerika’da düzenlenecek. Bu gelişmelerin öncesinde Apple, App Store‘da kullanıcıları memnun edecek bir güncellemede bulundu. Bilhassa sık sık Wi-Fi erişimi bulmakta sorun yaşıyorsanız bu güncelleme sizi de sevindirecek!

App Store hücresel data indirme hududu yükseltildi!

Apple aldığı kararla birlikte App Store üzerinden hücresel data indirme sonunu 150 MB’dan 200 MB sınırına yükseltti. Temelde küçük bir değişiklik üzere gözükse de, bu güncellemenin daha büyük oyun ve uygulama indirmeniz noktasında rahatlık yaratacağını söyleyebiliriz. Bilhassa sık sık Wi-Fi erişimi bulmakta zorlanan ve taşınabilir bilgi konusunda sorun yaşamayan bireyler için oldukça önemli bir gelişme olacağını söyleyebiliriz.

Bazı bireyler için hudut hala kâfi gözükmeyebilir, lakin Apple’ın bu sonu uygulamasının kıymetli nedenleri bulunuyor. Şirketin temel emeli dikkatinizden kaçabilecek durumlarda, hücresel bilgi üzerinden büyük kullanımlar yapmanızı engellemek ve yüklü fatura ile karşılaşmamanızı sağlamak.

Bununla birlikte sorun doğuran kısımlardan birisi ise bu duruma karşı bir ayarın bulunmaması. Hareket halinde bulunduğunuz periyotta yahut taşınabilir bilgi sonunuzun bulunmadığı durumlarda da 200 MB üstü indirmeler için bir Wi-Fi ağına bağlanmak zorundasınız. Bu açıdan baktığımızda Google Play Store üzerinde bu türlü bir sorun bulunmadığını söyleyebiliriz.

Siz bu sınırlama hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce sonun kaldırılması gerekli mi?

Başa dön tuşu