Apple 1 kullanım kılavuzu açık artırmaya çıkıyor

Steve Jobs ve Steve Wozniak ikilisinin birinci eseri olan Apple 1, bir açık artırmada rekor bir fiyata satılmıştı. 471 bin dolarlık fiyata satılan bilgisayarın akabinde artık de kılavuzu açık artırmaya çıkıyor. Apple 1 kullanım kılavuzu için de rekor bir fiyat ödenmesi bekleniyor.

Apple 1 kullanım kılavuzu açık artırmada

RR Auction tarafından açık artırmaya çıkarılacak olan 12 sayfalık kılavuzun ‘çok âlâ durumda’ olduğu belirtiliyor. Şimdiye kadar kılavuz için 9 bin 422 dolarlık teklif yapıldığı biliniyor. Fakat beklenen teklif 10 bin 365 dolar. Müzayede 10 Temmuz günü saat 19:00’da kapanacak. O vakte kadar teklifler alınmaya devam ediyor.

200 adet üretilen Apple 1’den 175 adedinin satıldığı biliniyor.

1976 yılında piyasaya sürülen Apple 1’in klavuzunda orjinal bir logo bulunuyor. Ağacın altında oturan Isaac Newton’un zirvesinde parlayan bir elma göze çarpıyor. El kitabı, Apple 1 ve monitörünün nasıl kurulacağını ve kullanılacağını açıklıyor. Ayrıyeten ayrıntılı bir şemada kılavuzun içinde bulunuyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan RR Auction CEO’su Bobby Livingston, el kitabının dünyanın en pahalı ve başarılı şirketlerinden birinden yüksek seviyede tahsil edilmiş bir modül olduğunu söylüyor.

Başa dön tuşu