TikTok’a yeni güvenlik özelliği geliyor

TikTok, genç kullanıcıları için güvenliği artırmak gayesiyle son birkaç aydır muhakkak içerik çeşitlerine yaş kısıtlaması getirmenin yeni yolları üzerinde çalışıyor. Kısa görüntü paylaşım uygulaması, 2022’nin başında yetişkinlere uygun içeriğin belirlenmesine yardımcı olmak için içerik düzeyleri ismi verilen yeni bir derecelendirme sistemini kullanıma sundu. Artık, güvenlik biraz artırıldı.

TikTok’ta müstehcen yahut yakın içerikleri otomatik olarak tespit etmek için kullanılan borderline müstehcen modelinin yeni sürümünün duyurulduğu açıklandı. TikTok sözcüsünün açıklamasına nazaran yeni model sayesinde uygulamanın kurallarını açıkça ihlal etmeyen ve genç kullanıcılara uygun olmayacak görüntüler daha uygun tespit edilecek.

TikTok görüntüleri filgransız nasıl indirilir?

TikTok’ta yeni düzenlemeler mevcut

TikTok, bu cins içerikleri tekliflerden gizleyen tek toplumsal ağ platformu değil. Instagram ayrıyeten, uzun vadeli sonlu içeriğin keşifte keşfedilmesini önlemek için güvenlik özelliklerine sahiptir. Yetişkinlere yönelik temalı lakin açıkça çıplaklık içermeyen içeriğin otomatik olarak algılanması zordur. TikTok, yeni sistemin iddialarda ne kadar gerçek olacağına dair ayrıntı vermedi fakat son 30 gün içinde genç kullanıcıların 1 milyondan fazla müstehcen görüntü izlemesinin engellendiğini paylaştı.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu