Nokia 3, Android 9 Pie ile güncellendi

Nokia’nın uygun fiyatlı akıllı telefon modellerinden biri olan Nokia 3’ün bir müddettir Android 9 Pie güncellemesi alması bekleniyordu. Ve nihayet Nokia 3, Android 9 Pie güncellemesine kavuştu. Nokia 3 kullanıcıları da Android 9 Pie tecrübesini telefonlarında yaşayabilecek. İşte Nokia 3 Android 9 Pie güncellemesi ile detaylar!

Nokia 3 Android 9 Pie ile neler sunuyor?

Nokia 3’e gelen Android 9 Pie işletim sistemi ile birlikte telefon, yeni arayüz ünitesine kavuşuyor. Bu sayede “rahatsız etmeyin” modu üzere birçok özellik Nokia 3‘e geliyor. Bunun yanı sıra telefon, yeni arayüz sayesinde daha akıcı bir tecrübe vaat ediyor. Gündelik kullanımda bu fark, bariz bir biçimde fark ediliyor.

Android 9 Pie güncellemesi, batarya yazılımını da güzelleştiriyor. Yazılım ile daha yeterli bir biçimde optimizasyon edilen telefonun bataryası, daha uzun bir ömür sunacak. Bunu yapay zeka yardımıyla ve birtakım uygulamaların art planda çalışmasını engelleyerek yapacak.

Nokia 3 için Android 9 Pie güncellemesi dağıtılmaya başlandı. Kısa bir müddet içerisinde Türkiye’deki tüm Nokia 3 kullanıcılarının bu güncellemeyi alması bekleniyor.

Başa dön tuşu