Apple AirPods Lite ve AirPods Max 2’den İlk Bilgiler Geldi

Apple’ın kablosuz kulaklık modelleriyle ilgili yeni çalışmalarından ilk bilgiler ortaya çıktı. Analist Ming-Chi Kuo’ya göre şirket, 2024’ün sonu veya 2025’in ilk yarısında hem uygun fiyatlı bir AirPods hem de ikinci nesil AirPods Max duyurmayı planlıyor.

Deneyimli Apple analisti Ming-Chi Kuo, şirketin geleceğe yönelik planları ile ilgili dikkat çeken bir açıklama yaptı. Paylaşılan bilgilere göre Apple, kulak üstü kulaklığı AirPods Max ile mevcut modellerden daha uygun fiyatlı bir AirPods üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Kuo’ya göre Apple, yeni ürünlerini 2024’ün sonu veya 2025’in ilk yarısında piyasaya sürecek.

Apple’ın şu anki en uygun fiyatlı kulaklığı, 129 dolar (Türkiye’de 2.999 TL) fiyat etiketine sahip olan ikinci nesil AirPods. Kuo’ya göre yaklaşmakta olan uygun fiyatlı AirPods, 99 dolara satışa sunulacak. Bu, AirPods Lite’ın AirPods 2’den yaklaşık yüzde 23 daha uygun fiyatlı olacağı anlamına geliyor ki bu farkı Türkiye fiyatına yansıttığımızda yaklaşık 2.299 TL gibi bir fiyatla karşılaşıyoruz.

AirPods Max, neredeyse unutulmak üzereydi

AirPods Max

Apple’ın birinci nesil AirPods Max modeli, Aralık 2021’de piyasaya sürüldü. ABD’de 549 dolar karşılığında satılan ürün, bugün Türkiye’de 14.499 TL karşılığında satın alınabiliyor. Apple, nedendir bilinmez ancak aktif gürültü engelleme, dahili ekolayzır ve 20 saate kadar kullanım süresi vadeden kulaklığı için yıllardır özel bir PR çalışması yapmadı. AirPods Max 2, bu durumu değiştirebilir.

Kuo, AirPods Max 2’nin AirPods Lite ile aynı anda ya da yakın bir dönemde piyasaya sürülmesini beklediğini ifade etse de kulaklığın sahip olabileceği özelliklere dair hiçbir bilgi sunmadı. Ancak Apple gerçekten de pek de popüler olmayan bu kulaküstü kulaklığın ikinci neslini geliştiriyorsa önümüzdeki dönemde çok daha fazla sızıntının ortaya çıkması son derece olası.

Steve Jobs’ın Kemikleri Sızlıyor: Apple’ın Dokunmatik Ekranlı MacBook Geliştirdiği İddia Edildi

Başa dön tuşu