Apple AirPower tekrardan gündeme geldi!

Mart ayının sonunda açıklama yapan Apple, AirPower’ı beklentilerini karşılamadıkları gerekçesiyle iptal etmişti. Alınan yeni bir patent, Apple AirPower’ı tekrardan gündeme getirdi.

Apple AirPower yeni patentle tekrardan gündeme geldi!

Pek çok kullanıcının uzun mühletler beklediği kablosuz şarj cihazı, ortaya çıkan raporlara nazaran birebir anda üç cihazı şarj edebilecekti. Ortadan geçen uzun müddetin akabinde Mart ayının sonunda açıklama yapan şirket, eser için oluşan yüksek beklentinin karşılanamaması sebebiyle projeyi iptal ettiklerini belirtmişti.

Bununla birlikte Apple’ın geçtiğimiz günlerde aldığı yeni bir AirPower patenti, pek çok kişi için yine umut yaratmayı başardı. WIPO’dan alınan yeni patent, kullanıcıların aklında kimi soru işaretleri oluşturdu.

Alınan yeni patent, şirketin iptal ettiği projeyi tekrardan ele almayı düşünmüş olabileceğini işaret ediyor. Bilhassa aşırı ısınma ve üç aygıtı birebir anda, tıpkı istikrarda şarj edememe meseleleri ile gündeme gelen AirPower, kimi özelliklerde yapılacak değişimlerle daha oturaklı bir sisteme kavuşabilir.

Şirket tarafından mevzuyla ilgili rastgele bir açıklama yapılmış olmasa da, yakın zamanda yeni bir duyurunun yapılabileceği düşünülüyor. Pekala siz bu adımı nasıl değerlendiriyorsunuz? Sizce Apple iptal ettiği bu proje üzerinde çalışmalara tekrardan başlar ?

Başa dön tuşu