iPhone XI gece modu geliyor mu?

Resmiyet kazanmasına üç ay kalan iPhone XI hakkında aylardır birçok sızıntı haberi ortaya çıkmaya devam ediyor. Aygıtın birinci görselleri olduğu argüman edilen imajlar, yeni model hakkında kısa tanıtımlar ve merakla beklenilen özellikler derken artık de gece modunun olup olmayacağı akıllarda soru işareti yaratıyor.

iPhone XI gece modu olacak mı?

Apple’ın, tanıtımı yaklaşmakta olan yeni jenerasyon akıllı telefonu için büyük değişiklikler yapması beklenmiyor. Bu kanıya zıt bir biçimde, serinin en yeni üyesinin sahip olacağı üçlü kameranın hem donanım olarak hem de yazılım olarak büyük gelişmeler göstereceği umut ediliyor.

iPhone XI gece modu, söylentilere nazaran, içerisinde barındırdığı bir özellik sayesinde düşük ışık şartları tespit edildiğinde otomatik olarak açılacak. Bundan farklı olarak, otomatik açılma özelliğini istemeyen kullanıcılar için de manuel bir özellik ekleneceği söylentiler ortasında.

Tecrübeli firma, fotoğrafçılık sorununda kendisini geliştirmeyi ve en yeterli sonuçlara ulaşmayı planlıyor. Fotoğraf çekme konusunda şirket planlarının ne olduğuna dair rastgele bir bilgi mevcut değil. Tekrar söylentilere nazaran; Apple’ın tasarladığı gece modu seçeneğinin özellikleri, Google‘ın gece görüşü seçeneğiyle ve Huawei‘nin gece modu konseptiyle kıyaslanabilir olacak.

Birçok kişi tarafından beklenilen bu özellik için net bir tarih ortaya atılmadı. Eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone XI üzerinde daha koyu renkteki temaların çoktan test edilmeye başlandığı konuşulanlar ortasında yer alıyor. Testlerin sonuçları hakkında bir data, şimdi elde edilmiş değil.

Bu modun, iPhone XS ve iPhone XR üzere evvelki jenerasyon modellere aktarılıp aktarılmayacağı açıklanmadı. Çoğunluk, Apple’ın Google tarafından kullanılan ve faydalı olduğu düşünülen geriye dönük uyumluluk stratejisini kullanması gerektiğini savunuyor.

Başa dön tuşu