Apple, iPhone 14 ekran hatası için harekete geçti!

iPhone 14 serisiyle tekrar büyük başarılara imza atan Apple, akıllı telefon dünyasında çıtayı belirleyen bir performans sergiliyor. Seri, bilhassa serinin Pro modelleriyle hayli tanınan halde. Lakin son devirde kimi kullanıcılar, problemlerle karşı karşıya kalıyor.

Apple, iPhone 14 ekran kusuru için donanımsal bir sorun dedi

Geçtiğimiz haftalarda toplumsal medyada Thandava Krishna TK isimli bir kullanıcı telefon açılırken ekranda yeşil ve sarı yatay çizgiler oluştuğunu gösteren bir paylaşım yaptı. Akabinde çok sayıda kullanıcı emsal meseleleri yaşadıklarını açıkladı.

Apple, iPhone 14 ekran kusuru için nedenini şimdi bilmediklerini ve mevzuyu takip ettiklerini belirten bir açıklama yapmıştı. Şirket, bugün paylaşılan bir notta sorunun bir donanım açığından kaynaklandığını ve tahlili üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Apple, sorunu çözmek için yakında bir iOS güncellemesinin yayınlanacağını doğruladı.

Öte yandan Apple’ın yaşadığı tek sorun iPhone 14 ekran yanlışı değil. iPhone 14 ile akıllı telefon dünyasına giren Dynamic Island, bir anda hayli tanınan oldu. O denli ki birçok akıllı telefon üreticisi, modellerinde bu özelliğe yer vermek için çalışmalara başladı. Lakin birtakım kullanıcılar, aygıtların bu kısmında sıkıntılar yaşıyor.

Geçtiğimiz günlerde bir Twitter kullanıcısı, iPhone 14 Pro’daki Dynamic Island alanında yanık oluştuğuna dair bir paylaşımda bulundu. Apple ise daha evvel buna bir yanılgı ile karşılaşmadıklarını belirtti. Ek olarak diğer bir kullanıcı ise ekrandaki Dynamic Island kısmında bir iz oluştuğunu paylaştı.

Başa dön tuşu