Apple, iPhone yavaşlatma konusunda uyaracak

Apple iPhone güncelleme yapmadan evvel kullanıcılara bildirim gönderecek. Bu türlü iPhone yavaşlatma ile ilgili kullanıcılara güncelleme yapıp yapmama alternatifi sunulacak.

Birkaç yıl evvel, Apple’ın yaptığı güncellemelerle iPhone modellerini yavaşlattığı ortaya çıkmıştı. Daha sonrasında şirket bunun için kullanıcılardan özür diledi. 2 yıl ya da daha uzun periyodik iPhone modellerinde işlemci frekanslarını düşüren şirket, bunun pil ömrünü uzatmak için yapıldığını ve kullanıcı tecrübesini kısaltmadığını söylemişti.

Apple iPhone yavaşlatma yapmadan evvel uyaracak

Aradan geçen 2 yıla yakın mühletin akabinde Apple, yapacağı güncellemelerde bir iPhone’u yavaşlatma potansiyeli varsa bunu kullanıcılara bildireceğini duyurdu. Böylelikle kullanıcılar bilgilendirilmeden ya da bu ihtimali kabul etmeden güncellemeyi indirmemiş olacak.

Apple tarafından yapılacak ihtar sayesinde kullanıcılar iPhone’larını güncellememeyi tercih edebilecek ya da en azından güncelleme yaptığınıda yavaşlamayı göze almış olacak.

Yeni iPhone modellerinde yapılan donanım iyileştirmeleri sayesinde, yavaşlatmalarının daha az besbelli olacağı söyleniyor.

Ayrıca Apple, iPhone kullanıcılarına bataryalarını denetim etmenin yollarını ve yavaşlatmadan etkilenmemeleri için güncellemeleri devre dışı bırakmalarını da önerdi.

Başa dön tuşu