Apple, iPhone’da ekran altı Face ID’ye geçiş yapıyor!

Apple, iPhone 16 ailesi ile ekran altı kamerasına geçiş yapmaya hazırlanıyor olabilir. Emniyetli bir kaynak, iPhone 16 Pro’nun daha kullanışlı bir ekran tecrübesi için ekran altı Face ID teknolojisine sahip olacağını tez etti.

Apple, iPhone 16 Pro’da ekran altı Face ID’yi test edecek

The Elec’te yer alan rapora nazaran Apple, iPhone 16 Pro’da ekran altı Face ID’yi test edecek. Face ID kimlik doğrulaması için gerekli bileşenleri iPhone 16 Pro ile ekranın altına taşıyacak.

Rapor ayrıyeten ön kamera için ekrandaki deliğin kaldırılmayacağını, yalnızca genel ekran tecrübesini artacağını açıkladı. Ekran altı teknolojisi şimdi uygulanmaya hazır olmadığı için iPhone 14 Pro ve iPhone 15 Pro ile benzeri bir dizayna sahip olacağını belirtmekte yarar var.

Apple’ın ekran altı Face ID teknolojisini uzun vadeli olarak benimseyeceğini söylemek gerekiyor. iPhone 16 Pro’dan sonra tüm modellerinde panel altı kameraya geçeceği tez edildi. Bu, ekran analisti Ross Young’ın çıkardığı yol haritasıyla da uyumlu görünüyor.

Ross Young’a nazaran Apple, her yıl Pro ve olağan modellerinde farklı bir ekran dizaynını test edecek. Örneğin iPhone 14 ve iPhone 14 Plus‘ta çentik bulunuyorken, iPhone 14 Pro ve Pro Max Dynamic Island’a sahip.

Başa dön tuşu