Steam yine zamlarıyla gündemde

Oyun dünyasının en kıymetli platformlarından birisi olan Steam, fiyat açısından öteki ülkelere nazaran, daha indirimli fiyatlarla karşımıza çıkmaktadır. Ne yazık ki ünlü platform son vakitlerde sıklıkla artırım haberleriyle gündeme gelmektedir. Oyunların fiyatını her ne kadar Steam belirlemese de, oyun sunucuların sunduğu fiyat hem oyuncuları hem de Steam’i büyük bir ölçüde etkilemektedir.

Steam’de artırım hareketliliği devam ediyor

Oyunlarda yer alan artırımlar Steam tarafından belirlenmese de, dolar yükselişte iken bile oyun fiyatı hesaplamalarını 1,8 lira düzeyinde tutan Steam, doların 18 TL olması ile birlikte yükselişe daha fazla dayanamayarak, fiyat teklif aracındaki kuru 11 TL olarak belirlemek zorunda kaldı. Fiyat kurunun 11 olması oyun fiyatlarında da artışlar başladı.

Dünden bu yana 2-10 TL aralığında satılan Amazing Joes Journey oyunu 54 TL’ye yükseltildi. 8 TL’ye alınabilen Deadly Threat ise 112 TL oldu. Liste küçük, büyük fark etmeksizin fiyatları artan oyunlarla dolu. Yeni ve tanınan olan oyunların fiyatı ise 1.000 TL’den başlıyor. Steam’deki bu artış birçok kullanıcıyı çok üzmekle birlikte, kara kara düşündürmektedir.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu