Apple’dan Samsung’a kötü haber: iPhone 15 ekran tedarikçisi belli oldu!

Akıllı telefon dünyasının en büyük ismi olan Apple, bölümdeki pozisyonunu titizlikle çalışmasına borçlu diyebiliriz. Şirket, aygıtlarında kullandığı ekipmanları ihtimamla seçiyor. Ekran konusunda da tıpkı özveriyi gösteren Apple, bu yılın son çeyreğinde sahne alacak amiral gemisinin tedarikçisini belirledi.

BOE, iPhone 15 ve 15 Plus ekran siparişlerinin büyük bir kısmını aldı

Apple ve BOE, daha evvel birçok sefer ortak çalışma fırsatı bulmuştu. Lakin 2020 yılında eser doğrulama testlerinde başarısız olduğu gerekçesiyle Apple, ana ekran tedarikçisi olarak Samsung’a yöneldi. Görünen o ki şirket, eski ortağına tekrar dönüyor.

Doğruluk hissesi yüksek Apple haberleriyle isminden kelam ettiren Ming-Chi Kuo, Apple’ın değerli bir değişikliğe gittiğini belirtti. Yapılan paylaşıma nazaran BOE, iPhone 15 ve 15 Plus aygıtlarının ana ekran tedarikçisi olacak. Kuo, standart modellerindeki ekran siparişlerinin yüzde 70’ini karşılayacağını belirtti. Kaynak açıklamasında şu tabirlere yer verdi.

BOE, iPhone 15 ve 15 Plus siparişlerini aldı ve bu mevzuda Samsung’u yendi. Geliştirme ve üretim önümüzdeki birkaç ay içinde problemsiz bir biçimde ilerlerse, BOE yaklaşık yüzde 70’lik bir pazar hissesiyle iPhone 15 ve 15 Plus için en büyük ekran tedarikçisi olacak. Ayrıyeten şirketin üst seviye iPhone’lar için LTPO ekranlarının toplu sevkiyatına 2024’te başlaması bekleniyor.

Öte yandan yeni seriyle birlikte birçok yenilik iPhone kullanıcılarını karşılayacak. Bunlardan birinin de mini versiyonunun gelme ihtimaliydi. Lakin bu durumun bu türlü olmadığı ortaya çıktı. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir raporda iPhone 15 serisinin başarısızlığı üzere bir ihtimalin kelam konusu olmadığına vurgu yapıldı. Bu nedenle üreticinin mevzuyla ilgili daha farklı planları olduğu ve rafa kaldırılan mini modelinin geri dönmeyeceği belirtildi.

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşınız.

Başa dön tuşu