Asus ve PUBG yapımcısından ortak telefon geliyor!

Asus’un oyun severlere özel olarak duyurduğu akıllı telefon modeli Asus ROG Phone serisinin artık de ikinci modeli geliyor. Asus ROG Phone 2 ismiyle gelecek olan bu model, Asus ve PUBG imalcisi Tencent Games iş birliğiyle piyasaya sunulacak. Bu bağlamda telefon, oyun için gerekli yazılım optimizasyonlarına sahip olacak.

Asus ROG Phone 2 özellikleri nasıl olacak?

Tencent Games tarafından yapılacak yazılım optimizasyonu ile birlikte daha yeterli bir oyun tecrübesi sunacak olan ROG Phone 2, bunun yanı sıra güçlü donanım bileşenlerine de sahip olacak. Şu anda en güçlü taşınabilir işlemcilerden biri olan Snapdragon 855‘te güç alacak telefonun RAM tarafında ise 10 GB yahut 12 GB RAM‘e yer verilecek. Depolama tarafında ise 512 GB dahili hafıza bulunacak.

Bu donanım özelliklerinin yanı sıra telefonun soğutma tarafında da özel bir soğutma sistemi yer alacak. GameCool ismindeki bu soğutma sistemi sayesinde telefon, bilhassa oyun oynarken daha yeterli soğuyacak. Böylelikle oyunlarda daha uzun müddette, daha düzgün bir tecrübe sunacak.

Temmuz ayında tanıtılması beklenen yeni ROG Phone modelinin bir evvelki ROG modeli üzere 900 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulması bekleniyor.

Başa dön tuşu