Bakan Yardımcısı’ndan WhatsApp alternatifleri

Dün WhatsApp, Instagram ve Facebook uygulamalarında yaşanan çökme nedeniyle pek çok kişi, kelam konusu uygulamalara birkaç saat boyunca erişim sorunu yaşadı. Mevzu hakkında birtakım açıklamalarda bulunan Bakan Yardımcısı, WhatsApp alternatifleri konusunda da tekliflerde bulundu.

Bakan Yardımcısı’ndan WhatsApp alternatifleri önerisi!

Dün yaşanan WhatsApp, Instagram ve Facebook erişim sıkıntısı sırasında pek çok kullanıcı, reaksiyonlarını diğer toplumsal medya kanalları üzerinden lisana getirdi. Erişim kahrının başladığı saatlerde açıklama yapan Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan dünya genelinde yaşanan kesintiden, ülkemizdeki kullanıcıların da etkilendiğini belirtmişti.

Daha sonra kelam konusu durum için açıklama yapan Sayan, vatandaşların WhatsApp konusunda alternatifsiz olmadığını belirtti. BİP, LAFF, DEDİ üzere yerli ve ulusal uygulamaların bulunduğunu belirten Sayan, bu yerli uygulamaların öneminin bir sefer daha ortaya çıktığını da vurguladı. Son olarak WhatsApp’tan fotoğraf yollayamayanlar için yeterli ki yerli alternatiflerimiz var diyen Sayan, kullanıcılara yerli uygulamaları kullanın davetinde bulundu.

Dün neler yaşanmıştı?

Dün akşam saatlerine doğru başlayan kesinti, Facebook ve sahibi olduğu platformlarda erişim sorunu doğurmuştu. Facebook ve Instagram’da içerikleri yenileyemeyen ve mevcut içerikleri görüntüleyemeyen kullanıcılar, WhatsApp’da da görsel gönderirken ve görselleri indirirken meşakkatler yaşamıştı.

Başa dön tuşu