Bakanlık: Güvenlik için WhatsApp yerine Bip kullanın!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı son devirde hayatımızın vazgeçilmezi olan toplumsal medya uygulamaları ile hayli yakından ilgilenirken, yaşanılan en ufak bir sorun yaşandığında durum hakkında bilgilendirici paylaşımlar yapıyor.

Geçtiğimiz günlerde devletlere çalıştığı bilinen bir şirket tarafından geliştirilen makus hedefli yazılımın WhatsApp’ı etkilemesi, neredeyse herkesin kullandığı bu iletileşme uygulaması hakkındaki soru işaretlerini tekrar ortaya çıkardı.

WhatsApp yerine yerli uygulamalar tercih edilmeli!

WhatsApp’taki güvenlik açığından Türkiye’deki kullanıcıların mağdur olmaması için uyarıların WhatsApp’a yapıldığını belirten Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, ayrıntılı bir bilgilendirme talep ettiklerini açıkladı.

Sayan, yerli ve milli adımlar attıklarını belirterek Bakanlık çalışmalarında da yola bu şuurla devam ettiklerini vurguladı. WhatsApp uygulamasındaki güvenlik açığını hatırlatan Sayan, Türkiye’nin tamamını kapsayacak yerli ve ulusal teknoloji çalışmalarına mesai ayırmanın değerini hatırlattı.

Yurt dışı kaynaklı uygulamalardaki güvenlik zafiyeti hasebiyle yerli ve ulusal uygulamaların kullanılmasına ehemmiyet verilmesini istiyor. Sayan, WhatsApp ve gibisi irtibat, iletileşme uygulamaları yerine “Laff”, “Bip” üzere yerli uygulamaların tercih edilmesi gerektiğini lisana getiriyor.

Başa dön tuşu