Bazı Spotify hesap şifreleri sıfırlandı

Spotify hesap şifreleri ile ilgili kullanıcılara e-posta yolladı. Spotify kullanıcıları aldıkları e-posta ile hesaplarında kuşkulu bir aktiflik olduğunu öğrendi. Spotify şifre sıfırlama haberleriyle gündeme geldi.

Çevrimiçi müzik yayın platformu Spotify kimi kullanıcılarının şifrelerini sıfırladı. Spotify hesap şifreleri sıfırlandıktan sonra kullanıcılara bu durum e-posta ile bildirildi. Spotify kullanıcıları hesapları için kuşkulu aktiflik açıklaması yapıldı. Fakat mevzuyla ilgili ayrıntılı bir bilgi verilmedi.

Spotify hesap şifreleri için e-posta gönderdi

Spotify hesap şifreleri ile ilgili e-posta alan kullanıcılar bu durumu Twitter üzerinden paylaştı. Hesaplarının kuşkulu aktiflik olarak algılandığını söyleyen Spotify kullanıcıları kısa müddet içinde yalnız olmadıklarını anladı.

Bahisle ilgili Spotify sözcüsü Peter Collins bir açıklama yaptı. Spotify’daki sahtecilik faaliyetleriyle gayret etmek için birtakım bakımlar yaptıklarını söyleyen Collins, makul kullanıcıların şifrelerin sıfırlandığını ve kendileriyle bağlantıya geçildiğini belirtti. Sözcü ayrıyeten, kullanıcıların kendilerini korumak için birebir kullanıcı bilgilerini farklı hizmetler ortasında kullanmamaları konusunda da uyardı. Bu sayede hackerlar diğer web sitelerinden ele geçirdikleri kullanıcı ismi ve şifre bilgisiyle Spotify üzere uygulamalara giriş yapamaz.

E-posta sıfırlama iletisi alan birtakım Spotify kullanıcıları ile kurulan bağlantı sonucunda kimilerinin özgün şifre kullandığı, kimilerinin ise tıpkı şifreyi farklı yerlerde de kullandığı ortaya çıktı.

Başa dön tuşu