Bir genç Apple’ı etkilemek için şirketi hackledi!

Dünyanın en büyük şirketlerinden birisinde çalışma maksadınız varsa, genelde uygun bir eğitim alıp işinize sıkıca bağlanma yolunu tercih edersiniz. Lakin bir genç bunun için daha farklı bir prosedür kullanmayı tercih etti. Avustralyalı genç Apple’ı etkileyip kendisine teklif etmelerini sağlamak için şirketin sunucularını hackledi!

Avustralyalı genç Apple’ı etkilemek için şirket sunucularını hackledi!

Avustralya’da bilgisayar alanında küçük yaşlardan itibaren başarılı bir biçimde ilerleyen bir genç, Apple’ı etkileyip kendisine iş teklif etmelerini sağlamak hedefiyle şirkete bir saldırı düzenledi. Hücum sonrası yakalanan ve tabiri alınan genç, daha evvel bir Avrupalının bunu yaptığını ve kendisinin işe alındığını duyduğunu belirtti.

Kariyerine hızlı bir başlangıç yapmak isteyen genç, yapılan hücumun akabinde mahkemeye çıktı. Yapılan duruşmanın akabinde, hack sırasında kendisine yardım eden arkadaşı ile birlikte para cezası karşılığında hür bırakıldı.

Yaşanan olayların akabinde açıklama yapan Apple Avustralya, davanın kendisine yorum yapmaktan kaçındı. Fakat şirket çalışanların ağları ‘dikkatlice koruduğunu‘ ve hack sürecinin polise haber verilmeden evvel ‘frenlendiğini‘ belirtti. Şirket yetkilileri kelam konusu hücumun akabinde kimsenin şahsî bilgilerinin açığa çıkmadığını da ekledi.

Başa dön tuşu