Counter-Strike 2 (CS 2) Ping Düşürme Yöntemleri

Counter-Strike 2 (CS 2) ping düşürme yolları, dünya genelinde büyük bir popülerliğe sahip FPS oyununu oynayan oyuncular için oldukça önemlidir çünkü yüksek ping, oyun deneyimini önemli ölçüde olumsuz yönde etkiliyor. Bu yazıda söz konusu problemin düzelmesine yardım edebilecek yöntemleri sıraladık.

Yüksek ping, çevrim içi tabanlı video oyunlarında donma ve gecikme gibi problemlere yol açtığından ötürü oyuncuların performansını doğrudan etkiliyor. Counter-Strike 2 isimli oyunda da tıpkı diğer online oyunlarda olduğu gibi bazı oyuncular zaman zaman yüksek ping sorunu ile karşılaşabiliyor.

Ping sorununun meydana gelmesinde bazı faktörler bulunuyor. Örneğin internette veya sunucuda bir problem olabilir. Bu da söz konusu probleme yol açabilir. Peki, CS 2 lag sorunu için uygulanabilecek çözüm yönetmleri neler? 

CS 2 Ping Düşürme Yolları Listesi

 • Farklı bir sunucuya bağlanın.
 • Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrulayın.
 • VPN’i geçici olarak kapatın.
 • Virüs taraması yapın.
 • Arka plandaki gereksiz programları kapatın.
 • Antivirüsü geçici olarak devre dışı bırakın.
 • Windows otomatik güncellemelerini kapatın.
 • Modemi kapatıp açın.
 • Ethernet kablosu ile internete bağlanın.
 • Modemi sıfırlayın.
 • Oyunu silip yeniden yükleyin.
Counter-Strike 2 (CS 2) FPS ve Ping Gösterme Nasıl Yapılır?
OYUN

Counter-Strike 2 (CS 2) FPS ve Ping Gösterme Nasıl Yapılır?

Counter-Strike: Global Offensive (CS: GO) için ücretsiz olarak sunulan güncelleme Counter-Strike 2 (CS 2), FPS ve ping gösterme işlemlerinin çok pratik şekilde yapılabilmesini sağlıyor.

Counter-Strike 2 için uygulanabilecek ping düşürme yöntemlerini sıraladık. Listede yer alan yöntemlerin nasıl uygulanacağını aşağıdan öğrenebilirsiniz.

Farklı Bir Sunucuya Bağlanın

Valve tarafından sunulan popüler FPS oyununda çok sayıda sunucu bulunuyor. Doğru sunucuya bağlanmak, oyunda yüksek ping sorunu ile karşı karşıya kalmama konusunda önemli bir rol oynar. Bu nedenle coğrafi konuma en yakın olan sunucuları tercih etmek gerekir.

Oyun Dosyalarının Bütünlüğünü Doğrulayın

 • Steam’i açın.
 • Kütüphaneye girin.
 • Oyunun üzerine sağ tıklayın.
 • “Özellikler” seçeneğini seçin.
 • “Yerel Dosyalar” sekmesine girin.
 • “Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula” butonuna basın.

CS 2 lag sorunu için uygulanaabilecek bir diğer yöntem ise oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrulamaktır. Bunun için ilk olarak Steam’i açın. Eğer oturumunuz açık değilse hesabınıza giriş yapın.

Steam’e giriş yaptıktan sonra kütüphaneyi görüntüleyin. Listeden Counter-Strike 2’yi bulun ve üzerine sağ tıklayın. “Özellikler” seçeneğini seçin. Daha sonra “Yerel Dosyalar” sekmesine girin ve hemen ardından “Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula” butonuna tıklayın.

Counter-Strike 2 (CS 2) Kodları Neler? Konsol Komutları Listesi
OYUN

Counter-Strike 2 (CS 2) Kodları Neler? Konsol Komutları Listesi

Bazı konsol komutlarını kullanarak Counter-Strike 2’yi (CS 2) kişiselleştirebiliyoruz. Bu kişiselleştirmeler bazen tamamen eğlence için bazen de oyunu daha iyi oynamak için yapılabilir.

VPN’i Geçici Olarak Kapatın

Söz konusu can sıkıcı sorunun kaynağı, bilgisayarınızda açık olan VPN hizmeti olabilir. Bu nedenden dolayı eğer bir VPN hizmeti açıksa geçici olarak devre dışı bırakın. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra sorunun düzelip düzelmediğini kontrol edin.

Virüs Taraması Yapın

Yüksek ping problemine bilgisayarına bulaşmış olan bir kötü amaçlı yazılım yol açıyor olabilir. PC’nizde kötü amaçlı yazılım olup olmadığını öğrenmek için virüs taraması yapın. Antivirüs programları, sistemi tarar ve kötü amaçlı yazılımları temizler.

Arka Plandaki Gereksiz Programları Kapatın

Bilgisayarınızda açık olan herhangi bir program, sistem kaynaklarının yanı sıra bant genişliğini de kullanabilir. Bu nedenden dolayı arka planda çalışan gereksiz programları kapatabilirsiniz. İşlemi gerçekleştirmek için “Ctrl + Shift + Esc” kısayolunu kullanarak Görev Yöneticisi’ni açın.

Görev Yöneticisi üzerinden arka planda çalışan programları görüntüleyebilirsiniz. Gereksiz olan uygulamalara sağ tıklayabilir ve “Görevi sonlandır” butonuna basın. Bu adımı uyguladığınızda program kapatılacaktır.

Antivirüsü Geçici Olarak Devre Dışı Bırakın

PC’nizde yüklü olan güvenlik yazılımı, arka planda güncelleme yapıyor olabilir. Bu da yüksek ping değerlerine yol açarak oyun deneyimini olumsuz yönde etkiler. Dolayısıyla oyuna girmeden önce antivirüsü geçici olarak kapatın ve ardından sorunun düzelip düzelmediğini kontrol edin.

Windows Otomatik Güncellemelerini Kapatın

 • Windows + R tuşlarına basın.
 • Çalıştır’a “services.msc” yazın.
 • Enter tuşuna basın.
 • “Hizmetler” bölümünden Windows Update’i bulun.
 • Windows Update’e sağ tıklayın.
 • “Özellikler” seçeneğini seçin.
 • Başlangıç türü kısmını “Devre dışı” olarak ayarlayın.
 • “Uygula” butonuna basın.
 • “Tamam” butonuna tıklayın.

Windows işletim sistemi zaman zaman arka planda güncelleme yapabiliyor. Bu, çevrim içi tabanlı video oyunlarında gecikme sorunu ile karşılaşmanıza neden oluyor. Sorunun bundan kaynaklanıp kaynaklanmadığını öğrenmek için ilk olarak Windows + R tuşlarına basarak Çalıştır aracını açın.

Çalıştır penceresine services.msc yazın ve ardından Enter tuşuna basın. “Hizmetler” bölümünde yer alan Windows Upadate’i bulun ve üzerine sağ tıklayın. Açılan pencere üzerinden “Özellikler” seçeneğini seçin. Başlangıç türünü “Devre dışı” olarak ayarlayın. “Uygula” butonuna basın. Ardından “Tamam” butonuna tıklayın.

Modemi Kapatıp Açın

İnternet bağlantısı ile ilgili mevcut bir problem de gecikme sorununa yol açabilir. Bu nedenle CS 2 ping düşürme yöntemleri arasında modemi kapatıp açmak da yer alıyor. Kapatma işleminin ardından modemin kablolarını ve fişini çekin. Yaklaşık 10 saniye bekleyin. Ardından modemin kablolarını ve fişini takın. Modemi tekrar açın.

Ethernet Kablosu ile İnternete Bağlanın

Popüler oyunu dizüstü bilgisayarınız üzerinden oynuyorsanız muhtemelen kablosuz bağlantıyı kullanıyorsunuzdur. Düşük Wi-Fi sinyali, çevrim içi oyunlarda sorun yaşamanıza neden olabilir. Bu nedenden dolayı sağ alt köşede bulunan Wi-Fi simgesine göz atın ve sinyalin düşük olup olmadığını kontrol edin.

Eğer Wi-Fi sinyali düşükse ethernet kablosu kullanmayı tercih edebilirsiniz. Ethernet kablosunu bilgisayarınıza taktıktan sonra CS 2 lag sorununun düzelip düzelmediğini kontrol edin. Eğer sorun hâlâ devam ediyorsa bir sonraki yöntemi deneyebilirsiniz.

Counter-Strike 2 (CS 2) FPS Artırma Nasıl Yapılır?
OYUN

Counter-Strike 2 (CS 2) FPS Artırma Nasıl Yapılır?

Counter-Strike: Global Offensive (CS: GO) için ücretsiz olarak sunulan güncellemenin ardından popüler FPS oyununda kasma ve donma gibi sorunlar ile karşılaşan oyuncular, Counter-Strike 2 (CS 2) FPS artırma yöntemleri neler sorusunun yanıtını merak ediyor.

Modemi Sıfırlayın

CS 2 ping sorunu için uygulanabilecek yöntemler arasında modemi sıfırlamak da yer alıyor. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra tekrar kurulum yapmanız gerektiğini ve bunun için internet servis sağlayıcısı tarafından size verilen bazı bilgilerin gerekli olduğunu belirtmek gerekiyor.

Modemlerde genellikle sıfırlama işlemi için bir delik yer alır. Dolayısıyla bu işlemi bir kürdan yardımı ile yapabilirsiniz. Kürdanı bir süre boyunca deliğin içinde beklettiğinizde modemin tüm ışıkları yanıp sönecektir. Böylelikle cihaz sıfırlanmış olacaktır.

Sıfırlamayı yaptıktan sonra modem arayüzüne giriş yapma işlemini gerçekleştirin ve kurulum sürecini başlatın. Kurulumu tamamladıktan sonra kablosuz ağ için güçlü bir parola belirlemeyi ve modem şifresini değiştirmeyi unutmayın.

Bu şifreleri bir yere not alabilirsiniz çünkü unuttuğunuzda Wi-Fi’a bağlanamayabilir ve modem arayüzüne giriş yapamayabilirsiniz.

Counter-Strike 2

Counter-Strike 2

Counter-Strike 2 nihayet çıkışını yaptı. Siz de hemen CS2 indirin ve yılların eskitemediği bu FPS oyununda kendinizi kanıtlayın.

İndir

Oyunu Silip Yeniden Yükleyin

Yukarıda yer alan yöntemlerin hiçbiri işe yaramadıysa son çare olarak oyunu silip yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz. Yükleme işlemini tamamladıktan sonra oyuna girip gecikme probleminin düzelip düzelmediğini kontrol edin.

Geçmişten Günümüze Counter-Strike Oyunları
OYUN

Geçmişten Günümüze Counter-Strike Oyunları

Efsane şarjör değiştirme sesleri, haritaları ve buglarıyla popüler olan Counter-Strike’ı artık dünya üzerinde oynamayan kaldı denilebilir.

Bu yazıda CS 2 ping düşürme yöntemleri listesi hazırladık. Eğer CS 2 lag sorununu farklı bir yöntem ile çözdüyseniz yorumlar kısmından yöntemi paylaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu