Devasa ekranlı iki yeni Galaxy Fold geliyor!

Samsung katlanabilir telefonu Galaxy Fold‘un ön siparişlerini ekran kırılması ve ekrana ışık gelmemesi üzere meseleler nedeniyle dünyanın birçok bölgesinde ertelerken, yeni katlanabilir telefonlar üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Fold’un ekranının neden hasar aldığı netleşmedi. Samsung aygıt üzerinde araştırmalarına devam ederken birtakım kaynaklar ekran esirgeyici çıkarıldığında hasar oluştuğunu kimileri ise menteşedeki kusurdan kaynaklandığını sav ediyor.

8 inç ve 13 inç ekranlı iki yeni Galaxy Fold geliyor!

Kısacası Samsung’un açıklamasını beklememiz gerekiyor. Yeni raporlarda Samsung’un Galaxy Fold geri bildirimlerini de dikkate alarak, önümüzdeki yıl G ve S tipi olmak üzere iki yeni katlanabilir telefonu tanıtacağı belirtiliyor.

G modelinin G harfi ile emsal formda iki kere katlanabileceği ve 8 inçlik bir ekran sunacağı belirtiliyor. S modelinin ise S harfi ile emsal biçimde kıvrılabildiği bu sayede açıldığında 13 inçlik devasa bir ekran sunacağı belirtiliyor.

Samsung yaşanan meseleleri gidererek önümüzdeki yıl bu iki modeli kullanıcılar ile buluşturursa, Huawei karşısında önemli bir üstünlük sağlayabilir. Çünkü, 13 inç büyüklüğünde ekran sunan bir katlanabilir telefon vakitle yaygınlaşması ve buna bağlı olarak fiyatının düşmesi sonucunda tabletlere ilgiyi azaltabilir.

Sizin katlanabilir telefonlardan beklentileriniz neler? Sizce, Samsung’un Galaxy Fold modelinde yapması gereken değişiklikler neler? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Başa dön tuşu