Google Pixel Fold’un tasarımı sızdırıldı!

Rekabetin üst seviye olduğu akıllı telefon dünyasının son periyottaki en büyük trendlerinden birisi de katlanabilir modeller oldu. O denli ki birçok akıllı telefon üreticisi, bu doğrultuda çalışmalarını sürdürüyor. Katlanabilir akıllı telefon dünyasına şimdi adım atmayan Google, bu arenadaki birinci eserini tanıtmaya hazırlanıyor.

Google Pixel Fold, 7,67 inçlik iç ekran ve 5.79 inçlik dış ekranla geliyor

Uzun müddettir sızıntılara sahne olan Google Pixel Fold, yavaş yavaş gün yüzüne çıkıyor. Dave2D isimli hesap, modelin dizaynını gösteren bir plastik maketini paylaştı. Paylaşılan içerik, aygıta ait birtakım değerli bilgiler içeriyor.


Dave2D’nin paylaşımı

İçeriğe nazaran Google aygıtında 7,67 inçlik iç ekranın kalın çerçeveleri bulunuyor. O denli ki kaynağa nazaran bu kalınlık 5 mm seviyesinde. Ek olarak model, 5.79 inçlik dış ekranla sahne alacak. Modelin altında ve üstünde hoparlör ızgaralarının olduğu belirtiliyor.

Paylaşılan dizayna nazaran aygıtta büyük bir kamera adası bulunacak. Görünen o ki daha evvel yapılan sızıntılar, ortaya çıkan prototip ile örtüşüyor. Pixel Fold 64 megapiksel Sony IMX787 ana kamerası, 10 megapiksel telefoto ve 12 megapiksel ultra geniş kamerası solacak. FrontPageTech, gerideki üç kameranın yanı sıra, Google Pixel Fold’un iki ek 9.5MP kameraya sahip olacağını bildirdi

Google katlanabilir telefonunun işlemci koltuğunda, Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’da bulunan Tensor G2’nin yer alması bekleniyor. Ayrıca Pixel Fold’un 12 GB RAM’e sahip olabileceğini ve 128 GB’tan başlayan depolama seçenekleri sunabileceğini belirtelim. Batarya tarafı ise şimdi bilinmezliğini koruyor.

Başa dön tuşu