Huawei P30 Pro için DC Dimming güncellemesi

Huawei P30 Pro için DC Dimming güncellemesi çıktı. Yeni güncelleme hem Bluetooth hem de DC Dimming başta olmak üzere pek çok yeni özellik getiriyor.

Huawei’nin amiral gemisi P30 Pro için güncellemeler gelmeye devam ediyor. Firma, yeni güncellemelerle telefonuna yeni yetenekler eklemeyi de ihmal etmiyor.

Huawei P30 Pro için hazırlanan EMUI 9.1.0.178 sürüm numaralı güncellemeyle bir arada DC Dimming ve ultra düşük gecikmeli Bluetooth özellikleri geldi. Yeni güncelleme, bir kaç gün içerisinde küresel olarak dağıtılmaya başlanacak.

Peki güncellemeyle gelen bu özellikler ne işe yarayacak ve güncellemeyle gelecek tüm yeni ayrıntılar neler?

Huawei P30 Pro için yeni güncelleme neler getirecek?

EMUI 9.1.0.178 güncellemesi, DC Dimming haricinde yeni özellikler de bizlere sunacak. Bunların en değerlisi ultra düşük gecikmeli Bluetooth teknolojisi.  Bilhassa Bluetooth ses gecikmesi ve oyun oynarken, sinema izlerken ses – imaj uyuşmazlıkları oluşturabiliyordu. Böylelikle bunun da önüne geçilmiş olacak. Ses kalitesinde de iyileştirmelerin olabileceğini düşünebiliriz, yeni güncellemeyle bir arada.

  • Fotoğraf kalitesinde geliştirmeler de sunacak olan yeni güncelleme, daha naturel ve otantik renkler bizlere sunacak.
  • Ekrandan parmak izi okuyucusu çok daha uygun bir tecrübe sunacak. Hatta o kadar iddialılar ki, bence parmak izi okuyucusuna parmağınızı tekrar tanıtmalısınız.
  • İkinci bir yüzü, yüz tanıma sistemine ekleyebileceksiniz.
  • Bildirimler, canlı ekran koruyucusuyla birlikte kilit ekranında gösterilebilecek.
  • Ön kamerayla çekilen görüntülerdeki kalitenin ve stabilitenin artırılması.
  • Genel sistem tecrübesi ve performansında, kararlılık iyileştirmeleri.

DC Dimming nedir?

Özellikle OLED ekran teknolojisini kullanan telefonlarda kullanılan DC Dimming, ekran parlaklık düzeyini kıstığımız vakit ortaya çıkan dalgalanma ve titremeleri ortadan kaldırıyor.

Her bir pikseldeki LED’lerden oluşan OLED ekranların, ekran ışığını kıstığınız vakit voltaj ayarlamalarında DC Dimming olmadığında bilhassa telefonların ekranını kamerayla çektiğinizde dalgalanmaları, titremeleri çok daha rahat bir biçimde görebiliyorsunuz.

DC Dimming son periyotta neden kıymetli bir hale geldi, zira bilhassa gece telefonu kullandığınızda ve ekran ışığını kıstığınızda, gözünüz kamera üzere bu titremeleri görmese de, algılıyor ve algıladığı için de gözümüzü yoruyor.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu