Google Pixel 3a’da olan iPhone’da olmayan özellik!

I/O 2019 etkinliğinde uzun müddettir beklenilen Google Pixel 3a ve Pixel 3a XL modellerini tanıtan Google, aktiflikten kısa mühlet sonra Amerika Birleşik Devletleri’nde reklam panolarını Pixel 3a – Phone X kıyaslaması ile donatmıştı.

Apple ile türel bir sorun yaşamamak için Phone X ismini kullanan internet devinin, iPhone XS modelini maksat aldığı herkes tarafından biliyor. Çünkü, Phone X için 999 dolar fiyata sahip ibaresine yer verilmesi bu durumu doğruluyor.

Google Pixel 3a’da olan iPhone’da olmayan: Google Maps AR

Reklam panolarında Pixel 3a’nın Night Sight isimli gece çekim modunu Phone X ile kıyaslayan Google, düşük ışık şartlarında çok daha güzel fotoğraflar çektiğini argüman etti. Hatta Washington D.C’deki bir Apple Store’un yakınındaki reklam panosuna bu karşılaştırma görseli asıldı.

399 dolarlık telefonun, 999 dolarlık telefonu kamera konusunda geride bıraktığını belirten Google’ın yeni göndermesi ise artırılmış gerçeklik oldu.

Kısa mühlet evvel kullanıma sunulan Google Maps AR ile Pixel 3a kullanıcılarının gerçek dünya ile iç içe bir navigasyon tecrübesi yaşayabildikleri, Phone X kullanıcılarının ise eski formüller ile yollarını bulmaları gerektiği belirtiliyor.

Google’ın avantaj kazandığı nokta yeniden fiyat oluyor. Çünkü, tüm bu özelliklere mesken sahipliği yapan Google Pixel 3a’nın fiyatı 399 dolar.

Başa dön tuşu