Call of Duty: Modern Warfare 3 Sistem Gereksinimleri Neler? Kaç GB?

Call of Duty: Modern Warfare 3 sistem gereksinimleri, sorunsuz bir oyun deneyimi için oldukça önemlidir çünkü bilgisayardaki donanım, oyunun gereksinimlerini karşılamazsa kasma ve donma gibi sorunlar yaşanır.

Bu nedenden ötürü CoD: Modern Warfare III sistem gereksinimleri uzun süredir merak içerisinde bekleniyordu ancak ortaya çıkan bilgiler, oyunun hangi donanım bileşenlerine ihtiyaç duyacağını gözler önüne serdi.

Yeni Call of Duty oyununun gereksinimleri ile ilgili henüz resmî bir açıklama yapılmadığını da belirtmek gerekiyor. Dolayısıyla oyun piyasaya sürüldüğünde minimum ve önerilen gereksinimler değişebilir.

Call of Duty: Modern Warfare 3 Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşlemci: Intel Core i5-6600 ya da AMD Ryzen 5 1600
 • RAM: 12 GB
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 970 / NVIDIA GeForce GTX 1650 / AMD Radeon RX 480
 • VRAM: 3 GB

Call of Duty serisi oyunlar arasına katılmaya hazırlanan CoD: Modern Warfare III’ün minimum ayarlarda oynanabilmesi için en az Intel Core i5-6600 ya da AMD Ryzen 5 1600 işlemcisi gerekebilir. Ekran kartı tarafında ise en az NVIDIA GeForce GTX 970, NVIDIA GeForce GTX 1650 veya AMD Radeon RX 480’e ihtiyaç duyulabilir.

Call of Duty: Modern Warfare 3 Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşlemci: Intel Core i5-6600 / AMD Ryzen 5 1600
 • RAM: 16 GB
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1070 / NVIDIA GeForce RTX 3050 / AMD Radeon RX Vega
 • VRAM: 6 GB

Oyunun yüksek ayarlarda oynanabilmesi için NVIDIA GeForce GTX 1070, NVIDIA GeForce RTX 3050 veya AMD Radeon RX Vega ekran kartına ihtiyaç duyulabilir. İşlemci tarafında ise Intel Core i5-6600 ya da AMD Ryzen 5 1600 işlemcisi gerekebilir.

Bilgisayarım Hangi Oyunları Kaldırır? Tek Siteyle Öğren
İNTERNET

Bilgisayarım Hangi Oyunları Kaldırır? Tek Siteyle Öğren

Günümüzde her PC oyuncusu, yeni çıkan ya da ilgisini çeken oyunların sistem gereksinimlerini kontrol eder. Bir oyunu satın almadan ve bilgisayarınıza yüklemeden önce sistem gereksinimlerini kontrol etmek son derece mühimdir.

Call of Duty: Modern Warfare 3 Kaç GB?

CoD: Modern Warfare 3’ün bilgisayara yüklenebilmesi için en az 80 GB ila 100 GB kullanılabilir alan gerekebilir. Konu ile ilgili henüz resmî bir açıklama yapılmadığını belirtmek gerekiyor. Bu nedenle oyun satışa sunulduğunda farklı dosya boyutu ile gelebilir.

Oyun satışa sunulduğunda bilgisayarınızda yeterli miktarda kullanılabilir alan olmazsa artık oynamadığınız oyunları silerek boş alan miktarını artırabilirsiniz. Silme işlemi için program kaldırma aracı kullanabilirsiniz. Bu yazılımlar, bilgisayarda kapsamlı temizlik gerçekleştirerek kullanılabilir alanın artmasına yardımcı olur.

En İyi Sniper Oyunları - 2023
OYUN

En İyi Sniper Oyunları – 2023

Dünya genelinde çok popüler olan sniper oyunları, keskin nişancı tüfeği kullanılarak ilerlenmesine imkân tanıyan yapımlardır.

Call of Duty: Modern Warfare 3 Fiyatı

 • PC fiyatı: 1.999,99 TL
 • PlayStation fiyatı (MWIII Cross-Gen): 1.999,99 TL
 • Xbox fiyatı (MWIII Cross-Gen): 1.999,99 TL
Call of Duty Modern Warfare 3

Call of Duty Modern Warfare 3

Modern Warfare hikayesi devam ediyor. Hemen Call of Duty Modern Warfare 3’ü ön sipariş edin. Kıymetli ödülleri kazanın ve herkesten önce oyuna girin.

İndir

Call of Duty: Modern Warfare 3 Çıkış Tarihi

Call of Duty: Modern Warfare 3 isimli oyun 10 Kasım 2023 tarihinde PC, Playstation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series X/S platformlarına çıkacak.

Tüm Battlefield Oyunları
OYUN

Tüm Battlefield Oyunları

Savaş oyunları arasında en popülerlerden biri Call of Duty serisi ve Battlefield serisi. Bu iki seri zaman zaman birbirleriyle yarışsa da 2 oyunda efsanevi oyunlar arasında yerini almıştır.

Yeni Call of Duty oyunu hakkında ne düşünüyorsunuz? Konu ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

Başa dön tuşu