HTC U11 Plus için Android Pie güncellemesi çıktı

Bir vakitler Android denildiğinde ilk akla gelen marka olan HTC günümüzde unutulmaya yüz tuttu. Her geçen gün kan kaybetmesine karşın piyasadaki modelleri desteklemeye devam eden marka, bu defa HTC U11 Plus‘a el attı.

HTC U11 Android Pie güncellemesi geçtiğimiz Mayıs ayında tanıtılmıştı. Bu sefer 2017 yılının Kasım ayında tanıtımı gerçekleştirilen HTC U11 Plus Android Pie güncellemesi ile buluştu.

HTC U11 Plus Android Pie güncellemesi çıktı!

Şirketin ana vatanı Tayvan’da yayınlanan güncelleme 1.45 GB boyutunda. HTC güncelleme notlarında ayrıntılara yer vermiyor. Android Pie’ye geçiş yapıldığını belirten marka başka değişiklikleri sistem iyileştirmeleri olarak tanımlıyor.

Son olarak Google+ servisi sona erdirildiği için BlinkFeed ekranından kaldırıldığı belirtiliyor. 2.15.709.1 yazılım sürüm numarasını taşıyan güncellemenin dünya genelinde ne vakit yayınlanacağı şu anda bilinmezliğini koruyor.

HTC U11 Plus özelliklerini hatırlamak gerekirse: 6 inç büyüklüğünde 1440×2880 piksel çözünürlük sunan ekranın yer aldığı telefon, 10 nm fabrikasyon süreci ile üretilen ve 2.45 GHz suratında çalışan Snapdragon 835 işlemciden güç alıyor. 4 GB ve 6 GB olmak üzere iki farklı RAM seçeneği sunuluyor.

Başa dön tuşu