Google Pixel 4 ile ilgili ilk bilgiler geldi!

SlashLeaks isimli web sitesi Google Pixel 4 ile ilgili bir patenti sızdırdı. Buna nazaran Google, Samsung Galaxy S10 serisine emsal dizaynda bir Pixel telefon çıkaracak. 

Google Pixel 4 kamera deliği ile gelecek

Çıkması beklenen telefonları evvelden sızdırması ile bilinen SlashLeaks, Google Pixel 4 ile ilgili bir patent görseli paylaştı. Kaynakların kimi bu görselin doğruluğunu onaylarken, kimi kaynaklar ise görselin düzmece olduğunu tez etti.

Doğruluğu tartışılacak olmakla birlikte patent görselleri Google’ın, Samsung Galaxy S10 serisine emsal bir telefon çıkaracağını gösteriyor. Buna nazaran Google Pixel 4 üzerinde kamera deliği bulunduracak. Bu delik içerisinde ise iki adet ön kamera olacak. Tekrar patent görsellerine nazaran telefon ahizesi, telefonun en üst kısmına konumlandırılacak.

Ancak patentte geçen telefonun Google Pixel 4 değil, Pixel 4 XL olabileceği de belirtiliyor. Bu argümana nazaran Pixel 4, tek ön kamera ile gelecek. Pixel 4 XL ise fotoğraftan göründüğü üzere iki ön kameraya sahip olacak. Aygıtın bu özellikleri ile de Samsung’a benzeyeceğini söylemek mümkün.

Telefonun bu dizaynla çıkıp çıkmayacağı şimdi resmi kaynaklar tarafından doğrulanmazken, Pixel 3a’nın piyasaya yeni sürülmüş olması Pixel 4’ün çıkış mühletini biraz geciktirebilir.

Bilindiği üzere Google, geçtiğimiz günlerde I/O 2019 aktifliği yapmış, bu aktiflikte yeni aygıtı Pixel 3a’yı tanıtmıştı. Pixel 3a Snapdragon 660 işlemciden güç alırken, gelişmiş kamera özellikleri ile kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarmıştı.

Başa dön tuşu