Huawei Mate 30 5G çıkış tarihi açıklandı

Bilindiği üzere, Trump idaresi ile ABD şirketlerinin Çinli firmaya yaptığı yazılımsal ve donanımsal baskılar hâlâ sürüyor. Huawei, bütün bu belirsizliklere karşın Mate 30 serisi üzerinde çalışmaya devam ediyor. Daha evvel Huawei Mate X için bir çıkış tarihi açıklayan telekomünikasyon şirketi, Rusya’da yaptığı resmi bir tanıtım ile Huawei Mate 30 5G adına da resmi bir çıkış tarihi verdi. Pekala, Huawei Mate 30 5G ne vakit çıkacak?

Huawei Mate 30 5G çıkış tarihi için son karar ne?

İletişim firmasının düzenlediği bir konferans sırasında ortaya çıkan çıkış tarihi, şimdilik, Rusya için geçerli. Aktiflik alanında çekilen bir fotoğrafta karelere yansıyan ve sunumda yer alan bir görsele nazaran Huawei Mate 30 5G, bu yılın Aralık ayında ortamızda olacak. Kuzey Avrasya ülkesinin akıllı telefon pazarında devasa bir tesir yaratması umulan modelin öbür ülkelere ne vakit geleceği şimdi muhakkak değil.

Geçtiğimiz günlerde Mate X’in piyasaya sürülme vaktini erteleyen Huawei, Galaxy Fold modeli ile tıpkı akıbeti yaşamamak ismine bu türlü bir atak gerçekleştirmişti. Katlanabilir telefon konusunda tez etmeyen marka, 5G altyapısına sahip olan Mate 20 X’i daha evvel tanıtmıştı. İlgili modelin, Haziran ayının bitmesinden çabucak evvel Rusya topraklarına gelmesi bekleniyor.

Başa dön tuşu