Galaxy Note 10 daha hızlı kablosuz şarj ile gelebilir

Samsung Galaxy Note 10 hakkında pek çok tez olsa da, bunların en değerli kısmını şarj teknolojisi oluşturuyor. Yeni gelişmelere nazaran Galaxy Note 10 hızlı kablosuz şarj aksesuarı ile gelecek.

Samsung Galaxy Note 10 süratli kablosuz şarj ile gelebilir!

Güvenilir sızıntılarıyla tanınan Roland Quandt’a nazaran Samsung, 20W çıkışa sahip bir kablosuz şarj aksesuarı üzerinde çalışıyor. Şu an Samsung’un amiral gemisi modellerinde kullanılan Fast Wireless Charging 2.0 teknolojisi, 12W’lık bir dayanağa sahip. Yani savlar doğruysa kablosuz şarj değerlerinin yüzde 67 oranında artacağını söyleyebiliriz.

Geçtiğimiz günlerde Mi 9 modelinin 20W kablosuz şarj dayanağı ile ilgili açıklama yapan Xiaomi, Mi 9’un 3,300 mAh bataryasını sıfırdan yüze, doksan dakikada kablosuz şarj etmenin mümkün olduğunu belirtmişti.

Bununla birlikte dikkat çeken ayrıntılardan birisi de, yeni kablosuz şarj teknolojisinin Galaxy S10 yahut Note 9 modellerinin kablolu şarjından daha da yüksek değerlere sahip olması. Ayrıyeten Galaxy Note 10 hakkında ortaya çıkan 45W söylentisinin ihtimali de, kelam konusu teknolojiyle birlikte daha da artmış olacak. Sonuç olarak bir modeldeki kablosuz şarjın, kablolu şarjdan daha yüksek değerlere olması pek muhtemel değil.

Başa dön tuşu