Dünyanın en hafif telefonu Lenovo Z6 detayları çıktı

Lenovo’nun dünyanın en hafif telefonu olarak lanse edilecek Z6 akıllı telefon yakında Çin’de piyasaya sürülecek. Lansman tarihi yaklaştıkça da dünyanın en hafif telefonu Lenovo Z6 tüm ayrıntılarıyla ortaya çıkmaya devam ediyor.

Dünyanın en hafif telefonu Lenovo Z6 ayrıntıları ortaya çıktı!

Lenovo Group CFO’su Chang Cheng, Z6 lansmanının öncesinde akıllı telefonla ilgili kimi değerli bilgileri paylaştı. Kısa müddet evvel aygıtın Qualcomm’un Snapdragon 730 işlemcisi ile destekleneceğini ve 4000 mAh bataryadan da besleneceği bildirilmişti.

Bugün ise akıllı telefonun tasarım ayrıntıları onaylandı. Ayrıyeten, Z6‘nın 4000 mAh batarya ile dünyanın en hafif akıllı telefonu olarak geleceğini sav edildi.

Cheng’in yaptığı açıklamalara nazaran, Lenovo Z6‘nın 6.39 inç ekrana sahip olacak. Muhtemelen, Z6 Pro ve Z6 Youth Edition gibi şirketteki öteki Z serilerine benzeri bir su damlası çentiği ile karşımıza çıkabilir.

Şirketin yeni cihazda 4000 mAh bataryalı dünyanın en hafif telefonu olması için ThinkPad dizüstü bilgisayarların Rollcage dizaynını kullandığı söylendi. Bununla birlikte Lenovo Z6‘nın çarpmaya ve düşmeye sağlam 6000 serisi alüminyum çerçeveye sahip olduğu da verilen bilgiler ortasında.

Z6’nın art kasası kenarlara yanlışsız kıvrılan bir yapıya sahip. Ayrıyeten telefon ICM sürece teknolojisi ile yapılan nano kaplama ile kullanıcılara sunulacak. Art kasa tasarlanırken 10 kat NCVM vakumlu nano kaplama kullanıldı ve her katmana vakumla arıtma uygulandı. Bu durum da Lenovo Z6’nın ardında bir 3D efekti görünümü sağlamasını sağlıyor.

Daha evvel ortaya çıkan telefonun 3C sertifikası ise 18W süratli şarj için takviye sağlayacağını gösterdi. Çinli firma ayrıyeten Sony AI üçlü kamera kurulumuna sahip olacağı da doğruladı.

Başa dön tuşu