Epic Games neden çöktü?

Ücretsiz oyun vermesiyle birlikte Epic Games’te bir erişim sorunu yaşandı. Epic Games çöktü mü? Neden erişim sağlanamıyor? Ayrıntılar haberin devamında yer alıyor…

Epic Games, her hafta fiyatsız oyun vererek kullanıcılarının yüzünü güldürmeye devam ediyor. Epic Games’in her gün bir fiyatsız oyun verme geleneği devam etse de, sunucularda yaşanan yoğunluk nedeniyle Epic Games’e ulaşılamaması kullanıcıları korkuttu. Geçtiğimiz günlerde, az bütçeli oyunları fiyatsız verdiği için eleştirilen Epic Games bu sefer DEATH STRANDING’i fiyatsız verdi. Ancak site yoğunluğu kaldıramadı.

Epic Games çöktü!

Ücretsiz oyunlar vermesi ile sık sık gündeme gelen Epic Games, geçen akşam DEATH STRANDING vererek ortalığı karıştırdı. DEATH STRANDING’in fiyatsız verilmesi ile birlikte, oyuncular siteye akın etti. Bu durum sunucuların yoğunluğu kaldıramamasına sebep oldu. Geçtiğimiz vakitlerde GTA V’i fiyatsız vererek, tekrar sunucu sorunları yaşamıştı. Sunuculardaki sorunlar nedeniyle oyuncular DEATH STRANDING’i şu anda fiyatsız olarak indiremiyorlar. “Yükle” seçeneğine tıklayan kullanıcılar, kendilerini mağazanın ana sayfasında buluyorlar.

Bununla birlikte Epic Games, DEATH STRANDING’i düz değil, DIRECTOR’S CUT versiyonu ile fiyatsız dağıttı. Tıpkı vakitte birinci 10 dakikada oyunun tam sürümünü fiyatsız edinen kullanıcıların hayli şanslı olduğunu söyleyebiliriz. Oyunun tamamını paylaştığını fark eden şirket ise durumu çok süratli bir halde düzeltti. Yani şu anda oyunun tamamı değil, standart sürümü fiyatsız olarak verildi.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu