Frostpunk 2 Oyunu Konusu, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Şehir kurma ve hayatta kalma türlerindeki Frostpunk 2 isimli yeni oyun geçtiğimiz yıllarda duyuruldu. 11 Bit Studios tarafından geliştirilen Frostpunk 2 konusu ile öne çıkıyor. Şu anda ön sipariş sürecinde olan oyun yakında oyuncular ile buluşacak.

Başarılı oynanış sistemi, hikâyesi ve grafikleriyle dikkat çeken Frostpunk 2018 yılının nisan ayında piyasaya sürüldü. 84 Metacritic puanına sahip olan yapım bu zamana kadar çeşitli ödüllere layık görüldü. İlk oyunun büyük beğeni toplaması üzerine Frostpunk 2‘nin geleceği açıklandı.

Frostpunk 2 Oyunu Konusu

Oyunda kıyameti çağrıştıran bir kar fırtınası başlangıç noktası olarak ele alınmış. Bu fırtınanın üstünden 30 yıl geçmiş ve metropolün lideri sizsiniz. Şehirde yaşanan gelişmeler doğrultusunda yeni yasalar çıkarmanız gerekiyor. Bu yasaların hayata geçirilmesinden de siz sorumlusunuz.

Konu şehir hayatı olunca farklı fikirlere sahip olan gruplar arasında çatışmalar yaşanıyor. Bu çatışmaların şehri olumsuz etkilemesini önlemek ise size düşüyor. Teknokratlar ve Icebloods gibi grupların arasında uzlaşmayı sağlamalısınız.

Bazen de zorlu kararlar almanız gerekecek. Bu kararlar ışığında toplumun güvenli bir şekilde hayatını sürdürmesini ve şehrin korunmasını sağlamak sizin sorumluluğunuzda olacak. Aldığınız kararlar yeni zorlukların kapılarını arayabilir.

Bu nedenle dikkatli olmanız şart! Sadece bir hayatta kalma oyunu olmakla kalmayan, simülasyon tarzındaki bu yapımda güçlü stratejiler geliştirmek zorundasınız. Halkın doyumsuz güç arzusunu kontrol etmek için şehir kurma becerilerinizi konuşturmanız gerekiyor.

Frostpunk 2 Fragmanı

Frostpunk 2 Oyunu Çıkış Tarihi

Hayatta kalma ve şehir kurma oyunları arasında yer alan Frostpunk 2 oyunu 20 Eylül 2024 tarihinde PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X/S platformlarına çıkacak.

Frostpunk 2 Fiyatı

  • PC fiyatı: Steam’de 20,99 dolar, Epic Games Store’da 625 TL
  • Xbox fiyatı: 625 TL
  • PlayStation fiyatı henüz açıklanmadı.
Frostpunk 2 Sistem Gereksinimleri Neler? Kaç GB?
OYUN

Frostpunk 2 Sistem Gereksinimleri Neler? Kaç GB?

Frostpunk 2 sistem gereksinimleri neler? 11 Bit Studios tarafından geliştirilen Frostpunk 2 kaç GB? Bu rehberde merak edilen soruları cevaplayacağız.

Peki, siz bu oyunu nasıl buldunuz? Hikâyesi ilginizi çekti mi? Ön sipariş oluşturmayı veya oyun çıktığında satın almayı düşünüyor musunuz? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın!

Başa dön tuşu