Galaxy A70 amiral gemisi modelleri aratmıyor!

Samsung’ın A Serisi model ailesinde altı farklı telefon, her bütçeye ve donanım muhtaçlığına nazaran alıcıları bekliyor. Galaxy A10’dan Galaxy A70’e kadar farklı donanım özelliklerine sahip altı telefon kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Model ailesinin en doruğundaki Galaxy A70 özellikleri ile amiral gemisi modellere baş tutuyor. Galaxy A70 batarya performansı ve kamera özellikleri ile premium algısı yaratıyor.

Yakın vakitte Galaxy A80 modeli de A Serisi ailesine katılacak. Fakat, Galaxy A80 aileye katılana kadar ailenin en üstünde Galaxy A70 modeli yer alıyor. Yakın vakitte incelemesini yaptığımız Galaxy A70 özellikleri ile premium algısı yaratan bir model.

Galaxy A70 özellikleri

Sahip olduğu fiyatının yanında teknik özellikleriyle de dikkat çeken akıllı telefon orta-üst segmentte başarılı bir performans sergiliyor. Telefonun birçok premium özelliği bulunuyor. İsterseniz bu özelliklere yakından bakalım.

Galaxy A70 ekran özellikleri

Galaxy A70 ekran özellikleri telefonun premium algını yükselten özellikler ortasında yer alıyor. 6,7 inçlik Harika AMOLED ekranın kullanıldığı telefon 2400 x 1080 piksel çözünürlük sunuyor. 20:9 en uzunluk oranına sahip telefonun premium özellikleri ortasında 6,7 inçlik Super AMOLED ekranı sayabiliriz. Bu ekran hem oyun oynarken hem de görüntü izlerken kullanıcının yaşadığı tecrübesi üst düzeye çıkarıyor. Ekran-kasa oranın yüksek olması da kullanıcıya tam ekran tecrübesini yaşatıyor.

Günümüzdeki amiral gemisi modellerden daha büyük bir ekrana sahip olan telefon Infiniti-U ekran dizaynıyla başarılı bir tecrübe sunuyor.

Galaxy A70 kamera özellikleri

Galaxy A70 kamera özellikleri de telefonun premium özellikleri ortasında sayılabilir. Artta üçlü kamera kurulumuyla gelen telefonun ana kamerası 32 Megapiksel çözünürlüğünde. Ana kameraya 8 Megapiksel çözünürlüğünde ultra geniş açılı kamera ve 5 Megapiksel çözünürlüğünde derinlik sensörü eşlik ediyor. f/2.2 diyafram bedeline sahip olan 5 Megapiksel çözünürlüğündeki sensör ile kullanıcı bokeh efekti ile fotoğraflar çekebiliyor. Fakat, telefonun kamera konusundaki en büyük kozu ultra geniş açılı lensi.

Galaxy A70 kamera özellikleri ortasında 123 derecelik açıya sahip ultra geniş açı lens epeyce kıymetli bir yere sahip. Bilhassa gün ışığında hayli başarılı sonuçlar çıkaran telefon, ayrıntılar konusunda da epey bonkör davranıyor.

Ana kamerası 32 Megapiksel çözünürlüğe sahip telefonun bu kamerasının diyafram bedeli ise f/1.7 kıymete sahip. Bu sayede düşük ışıkta da uygun fotoğraflar ortaya çıkıyor. Lakin, dediğimiz üzere telefonun en büyük kozu ultra geniş açılı fotoğraflar çekmesi. Rakipleriyle kıyasladığımızda bu geniş açının nasıl bir fark ortaya çıkardığını net bir formda görebiliyoruz.

Ön kamerada f/2.0 diyafram kıymetine sahip 32 Megapiksel çözünürlüğünde tek bir kamera kullanılıyor. Galaxy S10+ modelinden aşina olduğumuz bir özellik de burada karşımıza çıkıyor. İki farklı seçeneğin bulunduğu ön kamerada olağan açı ve geniş açı fotoğraflar çekmek mümkün. Bilhassa küme halinde çekilecek selfie fotoğraflarında bu özelliğin epeyce yararlı olduğunu söyleyebiliriz. Gün ışığında çekilen fotoğraflarda ayrıntılar da çok başarılı.

Galaxy A70 batarya ve güvenlik özellikleri

Galaxy A70 batarya özellikleri de amiral gemilerini aratmayan ayrıntılara sahip. Burada en kıymetli ayrıntı olağan ki telefonun 4.500 mAh’lik bataryadan beslenmesi. Bu batarya ile telefon gün içinde ağır kullanımda bile kullanıcısını yarı yolda bırakmıyor. Ayrıyeten 25W süratli şarj dayanağı de telefonun biten şarjını süratli bir formda doldurmasını sağlıyor. Telefon genel olarak bir amiral gemisinden daha âlâ bir pil performansı sunuyor. Bu da telefonun premium özellikleri ortasında. Telefonun süratli şarj olmasının sebeplerinden birinin Quick Charge desteği olduğunun da altını çizelim. Bizim yaptığımız testlerde telefon, 105 dakikada yüzde 100 şarj oluyor.

Son vakitlerde piyasaya çıkan amiral gemisi modellerinde ekrandan parmak izi okuyucuyu görmeye başladık. Galaxy A70 de bu teknolojiye sahip. Amiral gemisi özelliklerinden biri olan ekrandan parmak izi okuyucusu telefonu öne çıkaran ayrıntılar ortasında yer alıyor. Kullanıcısın parmağını süratli bir formda tanıyıp açılan telefon, güvenlik açısından da premium bir algıya sahip.

Başa dön tuşu