Galaxy A90’da önemli bir özellik olmayacak

Samsung bu sıralar yeni Galaxy A modellerini tanıtmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda tanıtılan çentiksiz ekranlı Galaxy A80 pop-up kamerasıyla hayli dikkat çekmesinin akabinde Galaxy A90’ın da yavaş yavaş özellikleri sızdırılmaya başladı. Ama bugün sızdırılan kıymetli bilgiye nazaran, Samsung Galaxy A90 pop-up kamera barındırmayacak.

Samsung Galaxy A90 pop-up kamera barındırmayacak

Samsung, amiral gemilerine nazaran daha uygun fiyatlı A Serisi ile kullanıcıların dikkatini çekmeye devam ediyor. Yeni tanıtılacak olan Galaxy A90’da A80’in en çok dikkat çeken özelliği olmayacak. Çentiksiz ekranı ile Galaxy A80 bekleyenlerin epey dikkatini çekmişti.

Galaxy A90’da da çentiksiz ekran ve Galaxy A80’in pop-up kamera sistemine benzeri bir kamera kullanılması beklenirken, isabetli sızıntıları ile tanınan Twitter kullanıcısı Onleaks aygıtın pop-up kamera barındırmayacağını söyledi.

Ayrıca Galaxy A90’ın 5G söylentileri de hala devam ediyor. Hem pop-up kamera hem de 5G özelliği olmazsa aygıtta kullanıcıları büyük bir hayal kırıklığına uğratacak üzere gözüküyor.

Sızdırılan donanım özelliklerine nazaran ise cihaz Qualcomm’un Snapdragon 855 işlemcisinden güç alacak. Ayrıyeten aygıtın kamera tarafında 48 Megapiksel, 12 Megapiksel ve 5 Megapiksellik üçlü kamera suramı barındırması bekleniyor. Lakin bu sızıntıların akabinde Oppo’nun yeni tanıttığı ekran altı kamera teknolojisine benzeri bir teknolojinin olabileceği de konuşulmaya başladı.

Başa dön tuşu