Android Q Beta 4 güncellemesi için kötü haber!

Mayıs ayında düzenlediği I/O 2019 etkinliğinde Android Q Beta 3 sürümünü yayınlayan Google’ın, iki gün evvel yani 5 Haziran tarihinde Android Q Beta 4 güncellemesini geliştiricilere sunduğunu sizlere duyurmuştuk.

Son API’ye mesken sahipliği yapıyor olması nedeniyle geliştiricilerin ilgisini çeken Android Q Beta 4’te maalesef işler yolunda gitmedi. Beta 4’ü manuel olarak indirenler ve Beta 3 yüklü aygıtlarını güncellemeye çalışanlar başarılı olamadı.

Android Q Beta 4 yükleme sıkıntıları ile gündemde!

Sorun yaşayan kullanıcıların Google forumlarında süratle mevzu açmaya başlaması sonrasında harekete geçen Google güncellemeyi geri çekti. Yükleme sırasında yaşanan sorunun araştırıldığı ve kısa müddette tahlile kavuşturulacağı belirtiliyor.

Beta 4’ün en kıymetli özelliklerinin başında Google’ın Android Q için yeni geliştirici API’lerini son defa yayınlaması geliyor. API 29 ile (sayı her sürümde artıyor) geliştiricilerin uygulamalarını uyumlu hale getirmesi talep ediliyor.

Şu anda geliştiriciler yayınlanan en son API’yi kullanarak Android Q tarafından sunulan karanlık mod, katlanabilir telefon takviyesi ve akıllı cevaplar üzere çeşitli yenilikleri kendi uygulamaları ile uyumlu hale getirebiliyorlar.

Başa dön tuşu