Galaxy Fold hakkında önemli açıklama geldi!

Samsung katlanabilir telefonu Galaxy Fold’u tanıtmasının akabinde karşılaşılan sıkıntılardan ötürü satış tarihini erteledi. Bugün çıkan raporlara ve şirket yetkilisinin açıklamalarına nazaran, Galaxy Fold ertelenme tarihi Haziran ayına kadar uzayabilir!

Galaxy Fold ertelenme tarihi hakkında değerli açıklama!

Samsung, Galaxy Fold‘un ekran probleminden ötürü satış tarihini ertelemişti. Geçtiğimiz günlerde, bilinmeyen ertelenme tarihinden kaynaklı AT&T üzere ön siparişini açan satış kanalları, para iadesi yaparak özür mahiyetinde kullanıcılara ikram çeki sundu. Bu ertelenme konusunda birçok kaynak farklı tarihler ortaya koymaya devam ediyor.

Yeni rapora nazaran Samsung Galaxy Fold’un ertelenme olayı gelecek yılın Haziran ayına kadar sürebilir. Rapor, Temmuz ayında satışa sunulması beklenen aygıtın dağıtımlarının şimdi başlamadığını ve Temmuz ayında piyasaya sürülebilmesi için şimdiye kadar hazırlıkların bitmiş olması gerektiğini bildirdi.

Bu raporları doğrular nitelikte The Korea Herald’a açıklama yapan Samsung yetkilisi, Temmuz ayındaki lansman söylentilerini reddetti. Yetkili “Eğer bu ay bu türlü bir lansman düzenliyor olsaydık şu ana kadar satışa sunulacak kanallara dağıtımın gerçekleşmesi gerekirdi. Önümüzdeki haftalarda bu süreç hakkında resmi açıklama yapılacaktır.” dedi.

Ayrıca yetkili, Temmuz lansmanının reddedilmesinin yanı sıra, “Nisan ayındaki gecikmeden bu yana net bir ilerleme kaydedilemedi.” diyerek mühletin uzayacağına dair vurgu da yaptı.

Yani raporlar ve yetkilinin açıklamalarına bakılacak olursa aygıt yakın vakitte piyasaya sunulabilecek durumda değil. Ve Samsung aygıttaki tüm sıkıntıları halletmeden piyasaya sunarak yeni bir olay oluşturmak istemiyor.

Başa dön tuşu