Galaxy Note 10, 5 kamera ile gelecek

Samsung’un 7 Ağustos tarihinde tanıtacağını duyurduğu Galaxy Note 10 modeli hakkında ortaya çıkan bilgiler her geçen gün çoğalmaya devam ediyor. Artık de Galaxy Note 10 kamera özellikleri ile ilgili birtakım yeni bilgiler ortaya çıktı. Bu bilgilere nazaran Galaxy Note 10 geride 2 adet ToF kamerayla birlikte gelecek.

Galaxy Note 10 kamera özellikleri ile fark yaratacak

Huawei, birinci ToF kamerayı kullanan akıllı telefon üreticilerinden biri olmuştu. Artık Huawei’nin ardından Samsung da yeni duyuracağı Galaxy Note 10 Pro modelinin art tarafında ToF kameraya yer verecek. Hatta bu modeller, bir ToF kamera yerine iki ToF kameraya mesken sahipliği edecek.

Tabii bu ikili ToF kamera kurulumunun yalnızca Galaxy Note 10 Pro modelinde olması beklentiler ortasında yer alıyor. Olağan Galaxy Note 10 modelinde hiçbir ToF kameraya yer verilmeyecek. Bunun yanı sıra her iki modelin de başka kamera özelliklerinin misal olduğu görülüyor. Her iki aygıt da ToF kameralar haricinde 3 art kameraya mesken sahipliği yapacak.

ToF kamera ne işe fayda?

ToF kamera, temel olarak bakıldığında derinlik algılayıcı kamera ile birebir fonksiyonu görüyor diyebiliriz. Lakin bu derinlik algılama fonksiyonunu çok daha güzel bir biçimde yapabiliyor. Bu etkiyi, bilhassa portre fotoğrafları çekerken rahatlıkla hissedebiliyorsunuz.

Bunun yanı sıra ToF kameranın faydaları, artırılmış gerçeklik uygulamalarında da aktif bir rol alıyor. Derinlik algılama konusunda daha âlâ çalıştığı için artırılmış gerçeklik efektlerinin uygulanacağı yerlerdeki ölçümleri de çok başarılı bir formda yapabiliyor.

Başa dön tuşu