Galaxy Note 10 kablosuz şarj ile mi gelecek?

Bir gün evvel resmi bir duyuru ile lansman tarihi duyurulan Galaxy Note 10’dan bir hoş haber daha geldi. 7 Ağustos 2019 tarihinde tanıtımı yapılacak olan modelin yanında ek içeriklerin de gelmesi bekleniyor. Geçtiğimiz devirlerde gerçekleştirilen sunumlarda yeni aksesuarlarla, tabletlerle yahut akıllı saatler ile kullanıcılarını büyüleyen firma, Galaxy Note 10 kablosuz şarj ile mi gelecek diye kendisine sordurtuyor.

Galaxy Note 10 kablosuz şarj konseptine sahip olacak mı?

Yakın vakitte açıklanan bir FCC (Federal İrtibat Kurulu) müracaatına nazaran, Samsung, EP-N5200 model numarasına sahip olan yeni ve 15W’lık bir kablosuz şarj aygıtını test ediyor. Mevcut olan Samsung kablosuz şarj aygıtları da 15W kıymetinde.

Buna ek olarak Samsung’un bu kablosuz şarj aygıtını, Galaxy Note 10+ (SM-N975U) ve Verizon Galaxy Note 10+ 5G (SM-N976V) aygıtları üzerinde denediği tespit edildi. Bu, yeni Galaxy Note projesinin en az 15W’lık süratli bir kablosuz şarj özelliğini desteklemesi manasına geliyor. Çünkü Samsung Galaxy S10, Samsung Galaxy Note 9 ve Samsung Galaxy S9 telefonları ortasındaki olay da motamot bu halde ilerlemişti.

Bir deneme aygıtı ile yapılan özel bir şarj testi. Üstte görülen üç model ismine en makus durum senaryosu unsuru kullanılmış ve en makûs koşullarda, modeller ile şarjların nasıl bir ahenk içerisinde olacağı gözlemlenmiş.

Cihazlar, pazara ulaşmadan evvel FCC sertifikasyonu testinden kesinlikle geçmek zorunda. Bu nedenle bu bilgilerin gerçek olması muhtemel. Yeni kablosuz şarj aygıtının tasarımı hakkında bir bilgimiz yok lakin ilgili eserin Samsung EP-N5100 ile emsal olması güçlü bir ihtimal.

Başa dön tuşu